Ebru Şallı Göbek Eritme

Ebru Şallı Göbek Eritme

Yaz geldiğinde herkesi saran o zayıflama endişesi bütün kış boyu biriken göbekler de eklenince moral de doğal olarak sıfıra düşüyor. Fakat moralleri hemen düşürmek olmaz. Ebru Şallıyla göbeklerinize veda edebilirsiniz. İncel bel oldukça herkesin daha dikkat çekici olduğunu düşünürüz.

Ebru Şallı ile 7 Adet Göbek Hareketi

blank

Dizlerinizi 90 derecelik bir açı ile bükün. Elleriniz ensede ve dirsekleriniz açık bir şekilde olsun. Karnınızı iyice içeri çekin, kaburganızı kapatın. Bu pozisyon ile nefes verirken omuzlarınızı da yerinizden kaldırarak başınıza doğru yaklaştırın. Bu hareketi 15 dafa yaparak tamamlayın.

blank

Bu egzersiz ile bel inceltilmektedir. Sırt üstü uzanarak, bacaklarınızı masa pozisyonuna getirmelisiniz bu arada da dizlerinizden bükün. Ellerinizi boyun arkasa alın ve dirsekleriniz açık bir şekilde çeneniz göğüsten uzak kalsın. Her nefes alışverişinizde bir bacağınızı uzatırken de diğer bacağınızın dizini çapraz bir şekilde dirseğinize yaklaştırın. Üst bedeninizi de hafif bir şekilde o tarafa doğru yönlendirin. Bu hareketimizi ise her iki yöne de 6 defa tekrarlayın.

blank

Üçüncü hareketimizde ise göbeğimizde yağlardan kurtulacağınız. Ellerinizle başınıza destek verin. Dirseklerinizi sonuna kadar açmalısınız. Bacaklarınızı uzatın ve nefes alın, verirken de baş ve dizlerinizi birbirine yaklaştırın. Unutmamanız gerekense nefes aldığınız zaman bacaklarınız açık olacak verirken de kapalı bir şekilde olmasına dikkat etin. Bu hareketimizi ise 15 defa tekrarlayın.

blank

Dördüncü hareketimiz de ise sırt üstü şeklinde yatın ve karnınıza doğru bakın. Bacaklarınızı dizlerinizden büküp tekrardan masa pozisyonu alın. Nefesinizi sakın unutmayın. Nefesinizi verirken karnınızı içeride tutup sırtın üst kısmını da yerden kaldırıp eliniz ile dizinizin için kısmını ve diğer elinizle de dış tarafını tutun. Diğer bacağınızı ise göz hizasında uzatın. Her nefes verişinizde bacak değiştirin. Her iki bacağınızla 5, toplam olarak da 10 defa hareketi tekrarlayıp tamamlayın.

blank

Bu hareketimizinde bacaklarımız aşağıya düz, karnınız içerde, kaburganız kapalı ve gözlerini yukarı bakacak şekilde olmalıdır. Bacaklarınız aşağı doğruyken nefes alın ve bir bacağınızı da düz bir şekilde yukarı kaldırıp nefes verin. Bacağınızı değiştirirken nefesinizle beraber her iki yöne de 15 defa hareketi tekrarlayıp tamamlayın.

blank

Altıncı hareketimiz ise çok iyi şekilde gaz çalıştıran bir egzersizdir. Bu hareket ile tüm karın kaslarınızı çalıştırıp belinizi inceltebilirsiniz. İlk olarak oturma kemiklerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz, kollarınız ise birbirine paralel bir şekilde dizlerinize odaklanın. Bu pozisyonda ise nefesini alın ve nefesinizi verirken kollarınızı yanlara açıp geriye dönün. Tekrardan ilk pozisyonunuza dönerek diğer tarafa doğru tekrarlayın. Bu hareketimizi ise 15 defa yapın.

blank

Son hareketimiz de ise tekrardan sırt üst uzanın bacaklarınızı düz bir şekilde yukarı uzatın.Kollarınız yanlarda olacak ve karnınıza doğru bakın. 5 defa nefes alın ve 5 defa nefes verirken de kollarınızı yere doğru kısa itişler yapmalısınız. Ellerinizi bir aşağı bir yukarı nefesinizle beraber sallayın. Zorladığınız zaman da dizlerinizi 90 derecelik açı ile büküp egzersizi yapın. Bu hareketimizi ise 10 defa tekrarlayıp egzersizlerimizi tamamlamış oluyoruz.

blank

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.