Ameliyat İzi Nasıl Geçer? Ameliyat İzini Geçiren Yöntem

Ameliyat İzi Nasıl Geçer? Ameliyat İzini Geçiren Yöntem

Cildimizde kalan ameliyat izleri kötü bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle bu izlerden bir an önce kurtulmak istiyorsanız , sizlere ameliyat izi nasıl geçer? ve ameliyat izlerini geçirmek için yapılması gerekenler her şeyi anlatalım.

Ameliyat İzi Nasıl Geçer?

Ameliyat olduktan sonra cilt üzerinde oluşan ameliyat izleri , Avrupa ve Türkiye’de en çok kullanılan ve TCA denilen bir peeling yöntemi ile tedavi ediliyor. TCA peeling yöntemi sayesinde cilt üzerinde izi kalan ameliyat izlerini tamamen yok ediyor.

TCA peelingi  , bir çok güzellik merkezi ve kliniklerde yaklaşık 150 – 200 TL arasında bir ücret karşılığında bir kaç seansta giderilebiliyor.

TCA Peeling ne işe yarar?

  • Cilt üzerinde ameliyat sonrasında kalan dikiş izlerini geçiren tca peeling , ayda 1 kere ve yaklaşık 5 – 6 seansta kesin sonuçlar alınan bir peeling yöntemidir.
  • TCA Peeling uygulaması istenildiği taktirde evde veya güzellik merkezlerinde yapılabilir veya yaptırılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oranın %40 olmasıdır.
  • TCA peeling uygulamasını bir zımparaya benzetebilirsiniz. Peeling yapıldıkça günden güne deri dökülür ve yeni derinin çıkması sonucunda ameliyat izleri hafifler ve zamanla yok olur.

TCA Peeling Nasıl Uygulanır?

TCA peelingi , satın alacağınız TCA solüsyonu ile yapılmaktadır. Solüsyon değerinin %40 olması gerektiğini tekrar hatırlattıktan sonra , solüsyonu bir pamuğa dökün ve cildinizde bulunan ameliyat izinin üstüne sürün. Solüsyonun kurumasını bekleyin. Solüsyon kuruduktan sonra bu işlemi iki kere daha tekrarlayın.

TCA Peelingi Sonrası Bakım

  • TCA peelingi cildinize uyguladıktan sonra cildinizde hafifte olsa beyazlaşma olur. Ancak bunda korkulacak bir şey yoktur. Uygulama sonrasında cildinize çinko oksit , B5 vitamini , E vitamini içeren kremler kullanabilirsiniz.
  • TCA peelingi cildinize zımpara etkisi yapacağından mutlaka nemlendirici kullanmanızda yarar var.
  • TCA peeling sonrasında güneşe çıkmanız gerekiyorsa , mutlaka koruyucu kremler kullanın. Aksi taktirde leke izleri kalabilir.

Ameliyat izleri dışında da kullanılan kullanılan TCA peeling yöntemi , çil , yanık izleri , yara izleri gibi alanlarda da kullanılıyor. Dilerseniz sizlere örnek bir kaç resim gösterelim ve TCA peeling hakkında daha detaylı olarak bilgi edinin.

 

YORUMLAR

  1. blank Selma dedi ki:

    Merhaba benim çocukluktan kalma ayağımda beyaz yanık yara izleri var sizce bu izleri yok eden bir digilde yöntem varmidır