Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi

Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi

Siyah noktalar için son dönemlerde uygulanan ve çok etkili olan jelatin maskesi hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Siyah noktalar için jelatin maskesi son derece etkili ve siyah noktaların giderilmesi konusunda oldukça etkili bir cilt maskedir.

Siyah noktalar cilt üzerinde kıl gözeneklerinin yağ ve ölü hücreler ile tıkanması sonucunda oluşur. Eğer bu gözenekler temizlenmez ise siyah noktalar sivilceye dönüşebilir ve cildi oldukça sağlıksız, bakımsız gösterir. Hiçbir kadın cildinin siyah noktalar ve sivilcelerle dolu olmasını istemez. Cildin siyah noktalar ve sivilceler ile dolu gözükmemesi için belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekir.

Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi

Jelatin maskesi, ciltteki gözeneklerin temizlenmesi ve siyah noktaları yok eden gizli formüle sahip. Jelatin maskesi cildi siyah noktalardan, siyah nokta oluşumdan arındırırken aynı zamanda cildinizi de parlatır. Jelatin maskesi evde çok basit malzemeler ile yapılabilir.

Jelatin Maskesi Yapımı

Jelatin maskesi yapımı için sadece iki malzemeye ihtiyacımız var. Aşağıdaki malzemeleri temiz ettikten sonra maske yapımına geçebilir. Bu arada aşağıda adı geçen jelatin tozu aktarlardan satın alınabilir.

  • 1 yemek kaşığı jelatin tozu
  • 1,5 yemek kaşığı süt (yağlı veya yağsız olabilir)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir çay tabağı içerisine 1 yemek kaşığı jelatin tozu ve 1,5 yemek kaşığı sütü ilave edip karıştırın. Karışımı mikrodalgada sadece 10 saniye ısıtın. Isınan karışımı dilerseniz tüm yüzünüze dilerseniz de sadece siyah noktaların üstüne sürebilirsiniz.

Jelatin maskesini cildinizde 30 dakika beklettikten sonra hatta tamamen kuruduktan sonra eliniz yardımı ile soyun. Soyma işlemi sonrasında maske üzerinde siyah noktalar ve ölü hücrelerin yapıştığını görebilirsiniz.

İpuçları

  • Eğer evinizde mikrodalga yoksa dert etmeyin. Mikrodalga yerine benmari usulü de yapabilirsiniz. Bir cezve içerisine sıcak su koyun ve suyun buharı ile de ısıtabilirsiniz.

Notlar

  • Maskeyi cezve, tava veya tencere içerisinde yapmayın. Aksi halde karışım yanabilir ve istenilen kıvam elde edilmez.
  • Jelatin tozunun içerisine sıcak süt ekleme yöntemi de olmamaktadır.

Siyah noktalardan kurtulmak için ayda bir kere bu maske uygulayabilir ve evde çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu maske hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıda videosunu da izleyebilirsiniz. Diğer cilt sorunları maskeleri için burayı tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.