Aknilox Jel – Aknilox Sivilce Kremi Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Aknilox Jel – Aknilox Sivilce Kremi Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Aknilox jel, sivilce tedavisi için en çok tercih edilen, en etkili sivilce kremleri arasında yer alıyor. Aknilox sivilce kremi ile ilgili olarak; aknilox jel nedir, ne işe yarar? Aknilox jel nasıl kullanılır, yüzde ne kadar kalmalı, yan etkileri var mı? Aknilox işe yarıyor mu, faydaları neler? Aknilox jel kullananlar üründen memnun mu? Aknilox sivilce kremi fiyatı ne kadar? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların detaylı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.

Aknilox Jel Nedir Ne İşe Yarar?

Aknilox, cilt üzerine uygulandığı bölgelerde bakterilerin üremesi ve yayılmasını durduran son derece etkili antibiyotik bir jel üründür. En çok ergenlik döneminde görülen, kıl kökü ve çevresinde bakterilerin sebep olduğu akne vulgaris denilen iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılır. Daha basit bir ifadeyle söyleyecek olursak aknilox iltihaplı sivilce tedavisi için kullanılan etkili bir merhemdir.

Aknilox jelin 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Aknilox %4 Jel ve Aknilox %2 Jel’dir. Bu her iki ürünün başında yer alan yüzde 4 ve yüzde 2 ibareleri bir tüp jeldeki etken madde miktarını belirtmek içindir. Aknilox %4 jel çok fazla yayılmış ağır akneli ciltlerin tedavisinde kullanılır. Aknilox %2 jel ise nispeten daha az sivilceli ciltlerin tedavisinde kullanılır.

Aknilox jelin etken maddesi eritromisin’dir. Eritromisin etken maddesine ek olarak aknilox jel içerği Etanol, Butilhidroksitoluen, Hidroksipropil selüloz yardımcı maddelerinden oluşmaktadır. Ürünün ruhsat sahibi üretici firması ASSOS İlaç Kimya firmasıdır.

Aknilox Nasıl Kullanılır?

Aknilox sivilce kremi hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından nasıl kullanılır, nasıl kullanılmalı konusuna değinmeye başlayalım. İşte madde madde aknilox jel kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Ankiloz krem kullanımı hakkında bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey, kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktorunuzun kullanım ile ilgili olarak verdiği talimatların dışına çıkmayın. Unutmayın ki aknilox bir antibiyotiktir fazla doz kullanmanız tehlikeli olabilir ve hızlı iyileşeceğiniz anlamına gelmez.
 • Ankiloz jeli cildinize sürmeden önce sorunlu bölgeyi ılık suyla yıkayarak temizleyin ve sonrasında kurulayın.
 • Kremi sivilcenin üzerine aşırı bastırmadan sürün ve cildinize emdirin.
 • Kremi sürerken kauçuk eldiven kullanmaya özen gösterin. Eldiven kullanmadıysanız kremi sürdükten sonra ellerinizi iyice yıkayarak temizleyin.
 • Aknilox jeli açık yaraya, gözlere, burun içine ağza, dudaklara temas ettirmekten özenle kaçının. Temas ederse bölgeyi bol suyla yıkayın.
 • Aknilox orta ve aşırı sivilceli ciltlerde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Yüzünüzde rüzgar yanığı ve güneş yanığı varsa geçinceye kadar kremi kullanmayın
 • Gebelik, gebe olma ihtimaliniz söz konusuysa veya emzirme dönemindeyseniz doktorunuzu önceden mutlaka bilgilendirin.

Aknilox İşe Yarıyor Mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi aknilox jel orta düzeyde ve şiddetli düzeyde sivilceli yüzlerde kullanılır. Tedaviye önce aknilox %4 jel ile başlanır. Ürünün tam olarak etki etmesi 6 ile 8 haftayı bulabilir. 6 – 8 hafta sonunda sivilcelerde gözle görülür bir azalma olması halinde aknilox %2 jel kullanımına geçilir. Şimdi asıl cevabı merak edilen soru olan aknilox işe yarıyor mu sorusuna geçelim. Aknilox kremin işe yaradığı klinik olarak zaten kanıtlanmış bir durum. Buna ek olarak süslü sözlük, kadınlar kulübü ve ekşisözlük başta olmak üzere pek çok sosyal paylaşım sitesinde aknilox kullanıcı yorumları büyük bir oranda kremin etkili olduğu, sivilceye en iyi gelen kremler arasında olduğu yönünde. Yani aknilox kullananlar genel olarak sonuçlardan memnun görünüyor.

sivilcelerden kurtulmak için sivilce kremi seçeneği aknilox ile sınırlı değil bildiğiniz gibi. Hali hazırda eczanelerde yüzlerce krem çeşidi bulunuyor. Diğer sivilce kremi markaları hangileri, en iyi, en etkili sivilce kremleri hangileri bilgi ve fikir sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi mutlaka okuyun.

Aknilox Jel Yan Etkileri

İlk olarak bilmeniz gerekir ki aknilox sivilce kreminin içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın.

Aknilox Jel Kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Kremi sürdüğünüz yerlerde şiddetli yanma, hassasiyet ve kızarıklık gibi belirtiler görülürse içerikteki maddelerden birine alejiniz var demektir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde ürünü kullanmayı derhal durdurun ve durumu vakit kaybetmeden doktorunuza bildirin.

Yukarıda saydığımız alerjik reaksiyonlar hariç olarak aknilox kullanımı yaygın bir yan etkiye sebep olmamaktadır.

Aknilox Sivilce Kremi Fiyatı

Aknilox %2 jel ve aknilox %4 jel olmak üzere ürünün 2 farklı çeşidi bulunuyor. Her iki ürün de alüminyum tüp içinde 30 gram olarak satılıyor. 2018 yılı için 30 gr aknilox %4 jel fiyatı 17,13 TL, 30 gram aknilox %2 jel fiyatı 15,41 TL.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.