Cilt Bakımı

Hassas Ciltlere Nasıl Bakılmalıdır

Hassas Ciltlere Nasıl Bakılmalıdır

Hassas ciltlerin bakımında çok zorlanmazsınız ancak dikkat etmeniz noktalar vardır. Hassas ciltlere nasıl bakılacağını iyi bilmeniz gerekmektedir çünkü ciltte düzeltilemeyecek deformasyonlara neden olunabilir. Hassas ciltlerin bakımı kolay olsa da normal yapıdaki bir cilde göre daha çok özen göstermek gerekmektedir. Bu sorunların üstesinden gelmek sizin elinizdedir ve bu sorunların hiçbirisi de sizi güzel görünümlü bir cilde kavuşmaktan alı koyamayacaktır. Hassas ciltlere bakım bir nebze daha önemlidir çünkü bazı ışınlara karşı cildinizin pek koruması yoktur. Hassas bir cilde nasıl bakılacağını biz şu şekilde kaleme aldık.

Hassas Cilt Bakımı

  • Cildiniz için aldığınız ürünlerin hepsini bir kenara bırakın ve siz kendinizi en rahat hissedeceğiniz yumuşak dokulu ürünleri kullanın bunların hassas ciltler için uyumlu olmasına dikkat edin. İçerisinde Kalker, parfüm, renklendirici, sert dokulu kese ve ya fırça gibi malzemeler bulunduran ürünlerden kesinlikle uzak durun. Cildinizi bir şeylerle temizlemek istiyorsanız bunlar kesinlikle jeller ve temizleme yağları olmamasına özen gösterin. Bunların yerine ne kullanabilirim diyorsanız onu da şu şekilde söyleyelim ölü hücreleri temizlerken içerisinde meyve asidi bulunan ürünlerden kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Temizleme ürünlerinde kesinlikle az köpüren cinste temizlik ürünleri kullanın bunun nedeni de fazla köpüren maddelerin içinde köpürebilmesi için ekstradan kimyasal kullanılmasıdır. Bunlar sebumu uzaklaştırmak için kullanılır. Böyle olunca hassas ciltlerde de sebum az olduğundan dolayı bu temizleme ürünleri cildin kendisi için oluşturduğu lipitleri yok eder.
  • hassas-cilltler
  • Kullandığınız makyaj malzemeleri de cildinizde farklı etkiler oluştura bilir. İçerisinde farklı kimyasal bulunan makyaj malzemeleri kullanmaktan kaçının bunların yerine doğal mineral yapısına sahip yüz pudrası ve far kullanabilirsiniz. Cildinizi uzun süre makyajlı bekletmeyin bunlar cildinizin zarar görmesine neden olabilir.
  • Gün içerisinde cildinizi nemlendirin bu işlemi yaparken mineralli su kullanın bu suyu kullanarak cildinizde daha canlı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi geceleri uyumadan önce makyajınızı temizlediğinizden emin olun. Bu tür bir temizlik için kullanmanız gereken ürünler ise misel ya da içerisinde süt bulunan bir losyondur.
  • Hassas ciltlerin yapısı çok narindir yüzünüze veya görünen bir yerinize ilk defa kullandığınız ürünleri sürmeyin nasıl bir sonuç alacağınızı kestiremeye bilirisiniz. Bundan dolayı ilk aldığınız ürünü bileğinize sürterek 24 saat bekletin. Bu şekilde denedikten sonra vücudunuzun bu malzemeye göre nasıl bir tepki vereceğinizi görebilirsiniz. Kendiniz için en iyi ürünü bulduğunuzu düşündüğünüz ürünü çok zor durumda kalmadığınız sürece değişmeyiniz. Hassas cilt yapıları yapılan değişiklikleri çok fazla sevmezler.
  • Etraftaki sıcaklık değişimleri cildinizi hemen etkileyecektir bundan dolayı çok sıcak yada çok soğuk ortamlardan kaçının. Bu tarz ortamlarda pek fazla bulunmamaya çalışın.
  • Bazı markalar hassas ciltler için özel kozmetikler çıkartmaktadır. Bunları üst tarafta belirttiğimiz şekilde deneyerek aldığınız sonuçlara göre kullanabilirsiniz. Bunlar sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ