Pişik Kremi ile Sivilce Tedavisi

Pişik Kremi ile Sivilce Tedavisi

Pişik kremi ile sivilce tedavisi biraz akla mantıksız gelebilir. Ancak bizzat denediğim ve ilk günden sivilce kızarıklığının geçtiğini resmen söyleyebilirim. Sizlere hangi pişik kremi kullandığımı ve sivilceleri nasıl tedavi ettiğini hemen anlatayım.

Pişik Kremi ile Sivilce Tedavisi

Arkadaşlar öncelikle pişik kreminin özelliklerinden ve içeriğinden bahsetmek istiyorum. Benim kullandığım pişik kreminin markası “Sudocrem” internette bazı sayfalarda “suda krem” olarakta bilinmektedir. Bilhassa sudocrem ile sivilce tedavisi konusunda daha detaylı bilgiyi ilgili sayfadan alabilirsiniz.

Bu krem aslında bebeklerin tahriş olmuş ve kızarmış popolarına ve bacaklarına daha doğrusu pişik olma durumunda kullanılan bir kremdir. Ancak içerisinde bulunan bazı şeyler sivilce tedavisi ile alakalı kullanıldığını da ispatlıyor. İsterseniz bu kremi bir inceleyelim ve bakalım neler içeriyormuş.

Pişik Kremi ile Sivilce Tedavisi

SudoCrem Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nedir?

Sudocrem, bebekler için kullanılan bir pişik kremidir. Bu nedenle cildinize hiç bir zararı olmaz. İnternette yaklaşık olarak 49,00 TL’ye satılmaktadır. Peki bu kremin içeriğinde neler var? Faydaları nedir?

 • Sudocrem içerisinde çinko ve sodyum bulunur. Ayrıca kortizon içermez.
 • Sudocrem, su itici ve koruyucu bir kıvama sahiptir.
 • İltihap yatıştırıcı ve cildi yumuşatıcı etkisi vardır.
 • Tahriş olmuş cildi yatıştırıcı ve kızarıklığı alıcı özelliği vardır.
 • Cildin korunma kapasitesi arttırır.
 • Tahriş olmuş, hassaslaşmış cildi onarır ve yumuşacık yapar.
 • Güneş yanıkları ve küçük yaralanmaları giderir.

Sudacrem ile Sivilce Tedavisi

Sudocrem Nasıl Kullanılır?

Sudocream, ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürülür. Bu işlemle beraber kremin, cilt tarafından emilmesi beklenir. İşlem sonrasında dilenirse cilt su ile güzelce temizlenebilir.

Sudocream Neler için Kullanılır?

 • Pişik
 • Cilt kızarıklığı
 • Tahriş olmuş cilde uygulanabilir.
 • Küçük derecede yanıklar
 • Güneş yanıkları
 • İltihaplı ve normal sivilceler için kullanılabilir.
 • Egzama olan bölgeye uygulanabilir.

Pişik Kremi ile Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlk olarak cildinizi iyi bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Dilerseniz kullandığınız bir kozmetik ürünü ile dilerseniz de su ve sabun ile temizleyebilirsiniz. Ardından cildinizi tamamen pamuklu havlu ile kurulayın ve Sudocrem’i sivilceli bölgeye sürün.

Sivilceli bölgeye uygulanan sudocrem en az 20 dakika ciltte beklemesi gerekmektedir. Bekleme süresi sonunda kalan kremi bir peçete yardımı ile silin. Mümkünse bu işlemi gece yatmadan önce yapın. Bu şekilde kremin daha fazla cildinizde kalmasını sağlarsınız.

Sudocream tüm eczanelerde satılmakla beraber internet üzerinden de satın alınabilir. Gittigidiyor, hepsiburada, n11 gibi bir çok sitede satılmaktadır.

Not: Eğer cildinizde herhangi bir işe yaramazsa ve sivilceleri daha çok kızartırsa kullanmayı kesin. Ancak inanın sabah kalktığınızda sivilce kızarıklığının yok olduğunu göreceksiniz.

Sivilce tedavisi ile alakalı sizlere bir çok konu yazmışımdır. Dilerseniz bu konulara cilt sorunları kategorisinden sivilce tedavisi alt kategorisine bakarak okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank samet dedi ki:

  Bu fiyata alınmaz onun yerine zderava krem 100 yıllık tarihi vardır aynı özellikleri taşıyor fiyatı 6 tl bulgaristanlıların evlerinden eksik etmediği her türlü sorun da kullandığı içeriğin de de çinko falan bulunan pişik kremi sivilceli cilterde de gayet başarılı sonuç vermiştir 6 tl gibi fiyatı da var Türkiye de de macır tanıdığınız varsa nereden bulabilceğinizi söyler bu kreme o kadar para vermeyin yazık daha iyisi daha ucuza araştırın ve görün.