Tırnak Bakımı ve Argan Yağı Mucizesi

Tırnak Bakımı ve Argan Yağı Mucizesi

Düzgün görünümlü ve güçlü tırnaklar aslında sağlıklı bir bünyenin göstergesidir. Bunun yanında güzel tırnakların kişisel bakıma verilen önemi vurguladığı da bir gerçek. Eller sürekli göz önünde bulunduğundan güzel tırnaklara sahip olmak her zaman önemlidir.

Tırnak Bakımı ve Argan Yağı Mucizesi

Bakımsız, kısaltılmamış, gereğinden fazla uzun tırnaklar, her zaman itici görünür. Bu sebeple rutin tırnak bakımını ihmal etmemeniz gerekir.

Tırnak sağlığı ve bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Tırnakların sağlığı, kullanılan temizlik ürünleri ile doğrudan ilişkilidir. Eller, zeytinyağı gibi bitkisel içerikli sabunlarla yıkanmalıdır. Kimyasal ürünlerin el ve tırnaklar la günaşırı temasına izin verilmemeli yani tırnaklar kolonya gibi alkol bazlı ürünlerle ovulmamalı ya da deterjan ve diğer temizlik ürünleri kullanılırken eldiven takılmalıdır.

Tırnak Bakımı Önerileri

Tırnaklarınız için manikür ve pedikür işlemini mümkün olduğunca kendi malzemelerinizle ve malzemelerinizi dezenfekte ederek yapmalısınız. Ayda bir temizliğine güvendiğiniz bir güzellik salonunda da bu işlemi yaptırmak istiyorsanız, kendi kişisel bakım ürünlerini yanınızda götürünüz.

Tırnaklarınızı düzenli olarak kesin ve doğru şekilde törpü uygulayın. Törpüyü hassas kullanın ve tırnak yüzeyini törpü ile hırpalamayın.

Tırnaklarınız için zeytinyağı

Zeytinyağı cilt bakımında olduğu gibi tırnak bakımında da kullanılabilir. Haftada bir tırnaklarınızı zeytinyağına batırılmış pamukla masaj yapın ve 15 dakika sonra elinizi ılık suyla yıkayın. Bu uygulama, hem tırnaklarınızı besleyecek, hem de tırnak etlerini yumuşatarak, tırnak batmasını engelleyecektir.

Argan Yağı ile Tırnaklara Gelen Sağlık!

Argan yağı cilt bakımından tutun da saç bakımına kadar kullanılan faydalı doğal bir yağdır. Cilde verdiği canlandırıcı etki cildin olumsuz etkilerden kurtulmasını sağlamaktadır.

Ayrıca saç için maske olarak kullanıldığından saçın nem dengesinin korunarak daha parlak ve canlı görünüm kazanmasına da yardımcı olur.

Kolayca kırılan tırnaklar için argan yağı ile yapılan tırnak bakımı tırnağın kırılgan yapısını güçlendirmektedir. Tırnak bakımı için bir miktar limon suyu ve argan yağı yeterli olacaktır.

Argan yağı ile tırnak bakımı için

1 adet limonu bir kap içerisine sıkarak eşit miktarda olacak şekilde argan yağını da limon suyunun üzerine ekleyin. Elde ettiğiniz limon ve argan yağı karışımının içerisinde parmak uçlarınızı 15 dakika kadar bekletin.

Bu işlemi haftada 1 kez uygulayarak kırılgan tırnak yapınızı güçlendirebilir ve tırnaklarınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.