Doğal Cilt Maskeleri

Doğal Cilt Maskeleri

Doğal Cilt Maskeleri Cilt bakımı için kozmetik ürünlere para vermekten sıkıldıysanız ve hala bir çözüme ulaşamıyorsanız sizlere doğal cilt maskeleri tariflerini uygulamanızı öneririz. Her şeyin çaresi doğada diye boşuna dememişler.

Doğal Cilt Maskeleri

Sizlere birbirinden değişik cildiniz için harikalar yaratacak cilt maskeleri tarifleri vermek istiyorum. Cilt bakımı konusunda sizlere çok yararlı olacak bu cilt maskeleri ile cildiniz istediğinizde de güzel olacak.

Doğal Cilt Bakımı için Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi içinde yumurta beyazı ve limon suyu kullanacağız. Limon siyah noktaları ve diğer lekeleri çıkartırken aynı zamanda C vitamini sağlar. Yumurta akı ise geçici olarak yüz gerginliği ve gözenekleri sıkılaştırır.

  • Bir kase içerisine yumurta akı ve bir kaç damla limon suyu damlatın.
  • Karışımı iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın.
  • En son olarak maskeyi su ile durulayın.

Doğal Cilt Bakımı için Domates Maskesi

Domates cildinizin yaşlanmasını geciktirir ve içerisinde likopen barındıran domates , cildinizin parlamasını ve beyazlaşmasını aynı zamanda da sivilcelerin giderilmesini sağlar.

Malzemeler

  • Granül Şeker ( 1 yemek kaşığı veya 1 tabaka)
  • Domates ( Kabukları soyulmuş ve dilimlenmiş )

Uygulanışı

Bir kase içerisine 1 tabaka veya 1 yemek kaşığı granül şeker ve içerisine kabuklarını doğradığınız dilimlenmiş domatesleri atın. Ezebildiğiniz kadar ezin ve iyicene karıştırın. Domates maskesi püre kıvamına gelecektir. Ardından domates maskesini cildinize uygulayın. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

Doğal Cilt Bakımı için Çilek Maskesi

Çilek maskesi cildinizde oluşan fazla yağları yok eder ve alfa-hidroksi ölü cilt hücrelerini soyarak atar.

Malzemeler

  • Çilek ( 5-6 adet )

Uygulanışı

Çileklerin saplarını ayıklayın ve bir kase içerisinde ezin. Daha sonra ezdiğiniz çilek püresini cildinize uygulayın. Yaklaşık 5 dakika bekletin ve cildinizi durulayın.

Doğal Cilt Bakımı için Greyfurt Maskesi

Doğal bir cilt bakımı için kışın greyfurttan yararlanılabilir. Greyfurt hücreleri yenileyen asit barındırır. Cildinize sürdüğünüzde kolojeni arttırır , taze bir cilt geri bırakır. Aynı zamanda cildinizi C vitamini ile besler.

Malzemeler

  • Greyfurt suyu
  • Çok az Şeker

Uygulamalar

Greyfurt suyunu bir bardağa sıkın ve çok az şeker atın. Ardından cildinizi greyfurt suyu ile ile yıkayın. Greyfurt suyunu 1 dakika bekletin. Ardından cildinizi yıkayın.

Doğal Cilt Bakımı için kullanılan diğer maskeleri sayacak olursak bunların arasında en iyileri avokado maskesi , şeftali maskesi , muz maskesi , salatalık maskesi , süt maskesi , yoğurt ve bal maskesi gibi maskelerden yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.