Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Muhakkak ki her bayanın makyaj malzemeleri içerisinde yer edinmiş makyaj malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemelerden bir tanesi de eyelinerdir. Gözlerimizin daha güzel görünmesini sağlayan eyeliner aynı zamanda gözlerimize belirginlik katmakta. Birden fazla kadının vazgeçilmez makyaj uygulaması olan bu işlem kuyruklu, kuyruksuz, ince veya kalın birçok modelde yapılabilmekte. Göz makyajında en popüler uygulamalardan biride kedi gözü makyaj yapımıdır. Uygulamanın bu isimle anılması kedilerin gözlerinin çerçeve kısmının siyah renkli olmasından kaynaklanmaktadır. Kedi gözü makyajı kuyruklu bir şekilde uygulanmaktadır.

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

İlk olarak kedi gözü makyajı yapmak için gerekli ürünlerimizi hazırlayalım. Cildimiz kuru ve temiz olması gerektiğini unutmayalım. Sonrasında göz altına ve göz kapağına kapatıcı sürelim. Siyah eyeliner yardımı ile gözlerinizi belirginleştirmelisiniz. Göz kapağınızın orta kısmından başlayıp ardından göz pınarına doğru ilerleyiniz. Eyeliner için en önemli kısım kuyruk kısmıdır. Her zaman için en sona kuyruğu bırakmalısınız. Kuyruk kısmının orantısını iyi ayarlayıp kuyruk kısmını çiziniz. Siyah göz kaleminiz ile gözünüzün alt kısmına kalem çekip gözünüzü tamamen çerçevelenmiş şekle getiriniz. Göz makyajınızı bir davete göre yapıyor iseniz o vakit gölgelendirme yaparak göz bölgenize daha fazla derinlik katabilirsiniz. Göz kapağının başlangıç noktasından başlayarak dışa doru hafif eğimli bir hareket ile koyu gri renk tonlarında far uygulayınız.

blank

***Rimel kullanımında 2 kat yoğun bir uygulama yapınız. Çünkü kedi gözü makyaj yapımında yoğun renk tonları hakimdir.

Kedi gözü makyaj uygulamasında eğimli bir kuyruk çizmeniz gerekir. Bunun için başarılı sonuca ulaşabileceğiniz ürünler likit eyelinerlerdir. Orta dereceli bir kuyruk oluşturmanız gerekir. Aksi takdirde kuyruk biraz kalın olursa kedi gözü makyaj uygulamasını yapamamış olursunuz. Eyeliner kullanımı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kedi gözü makyaj uygulamasını kalem ile de yapabilirsiniz. Bu uygulama kapsamında da ilk olarak yapmanız gereken kalem yardımı ile çizgi çekmenizdir. Çizgiyi çekip belirli bir şekil verdikten sonra tekrar üzerinden eyeliner ile geçerek de kalıcılık sağlayabilirsiniz. Uygulama kapsamında tüm işlemler sona erdiğinde ise kaş altını ve göz çevresini aydınlatıcı ile aydınlatarak göz makyajını sonlandırabiliriz.

blank

Kedi gözü makyajını uygularken siyah uygulamanın üzerini renklendirerek farklı ve ışıltılı bir görünüm daha elde edebiliriz. Bu sayede bakışlarınız daha etkileyici ve güzel olacaktır. Aynı zamanda 2 renkli uygulamadaki bir ayrıntı da siyahın üzerine uygulanacak olan renk tonlamasının göz rengi ile uyumlu olacak şekilde seçilmesidir. Göz renginiz ile uyumlu bir renk seçerek belirgin ve kusursuz bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

***Kişiye ağır ve derin bir görünüm katan kedi gözü makyajını dengelemek için ruj seçimine de özen göstermek gerekir. Vamp bir görüntü oluşturmak istiyorsanız bordo veya kırmızı renkli rujları tercih etmelisiniz.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.