Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Gözlerimiz vücudumuzun en hassas bölgelerinden birisidir. Bu nedenle göz makyajı nasıl temizlenir? bilmeniz gerekir. Yapacağınız yanlış göz temizleme , gözlerinize ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle sizlere doğru göz temizleme işlemi ve göz makyajı temizleme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz , yüz çevresindeki en önemli bölgelerden bir tanesidir. Yanlış bir temizleme ürünü veya yanlış bir temizlik sonrasında kızarmış bir gözle karşı karşıya kalabiliriz.

Göz Temizlemek için Bebek Şampuanı Kullanın

Gözleri temizlemek için sabun yerine bebek şampuanı tercih edebilirsiniz. Bebek şampuanları acısız ve sızısız gözlerinizi yakmadan temizlemenize yardımcı olacaktır. Banyo dolabınızda bulundurulması gereken ve göz temizliği için kullanılması gereken malzemelerden bir tanesidir.

Göz Makyajı Nasıl Silinir?

Göz makyajınızı silmek için ilk olarak göz kapaklarınızı biraz ıslatın ve bir pamuk yardımı ile göz kapaklarınızın üzerini silin. Pamuk topları birikebilir. Ancak bu çok normal bir şeydir.

Ardından bebek şampuanı ile göz kapağınızın üstünü ovuşturun. Bu arada gözlerinizi kapalı tutmaya özen gösterin. Bebe şampuanı ne kadar gözünüzü yakmasa da risk almaya gerek yoktur.

Gözlerinizi kapaklarınızı sabunladıktan sonra su ile iyicene temizleyin ve hijyenik bir havlu ile tüm yüzünüzü kurulayın. Eğer bebek şampuanı tam olarak işinize yaramıyor veya herhangi bir sebepten dolayı kullanamıyorsanız yada bebek şampuanı makyajınızı tam çıkartmıyorsa alternatif yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Makyaj Temizlemek için Islak Mendil Kullanın

Makyaj temizlemek için alternatif yöntemlerden bir tanesi de ıslak mendil kullanmaktır. Yapmanız gereken bir ıslak mendil alıp, gözleriniz kapalı iken gözlerinizi temizlemektir. Her çektikten sonra mendilin temiz tarafını çevirmeyi unutmayın.

Hassas Ciltler için Makyaj Temizleme

Eğer hassas bir cilde sahipseniz ve diğer tüm yöntemler cildinizi tahriş ediyorsa makyaj çıkartmak için kremler kullanabilirsiniz. Bir parça pamuğun üzerine kremi sıkın ve gözleriniz kapalı iken gözlerinizi silin. Ancak dikkat edin. Gözlerinize kaçarsa yakabilir ve kızartabilir. Bu nedenle temizlerken kremin gözlerinize kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Göz Makyajı Temizlerken Dikkat Edin

Bazen bayanlar gözlerini temizlerken çeşitli malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin içerisinde vazelin, bebek yağı gibi yağlar kullanmaktadır. Ancak bunların dışındaki bir çok yağ göz kapaklarının gözeneklerini tıkar. Bu nedenle göz kapaklarında yağlanma oluşur ve yağ bezeleri bile çıkabilir.

Göz makyajı temizlerken kullandığınız ürünleri çok dikkatli seçmelisiniz. Gözler çok hassastır. Bir ruju seçerken aşırı dikkat edilmesi gereken bir tarafı olmayabilir. Ancak gözden makyaj temizlerken kullanacağınız ürünü çok dikkatli seçmelisiniz. Aksi taktirde gözlerinizden olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım