Ruj Rengi Nasıl Seçilir?

Ruj Rengi Nasıl Seçilir?

Ruj seçmek gerçekten çok zor bir iştir. Bunun nedeni kıyafetiniz, cilt tonunuz, ve saçınızın rengine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle sizlere bu yazıda ruj rengi nasıl seçilir? anlatmak istedim.

Aynı zamanda bu makale içerisinde bir ruj seçerken yapmanız gerekenlerle beraber ruj nasıl denenir öğrenmiş olacaksınız.

Ruj Rengi Nasıl Seçilir?

  • Eğer doğal bir görünüm istiyorsanız, seçeceğiniz rujun rengi doğal dudak renginizden en fazla 2 ton kalın olan bir rengi seçmek olsun. Tabi bu ruj rengi normal zamanlar için geçerlidir.
  • Ruj rengi seçerken öncelikli olarak yapmanız gereken şey cildinizin tonunu belirlemektir. Cilt tonunuza göre alacağınız ruj, tam olarak cildinize oturacak ve böylelikle doğru ruj seçimini yapmış olacaksınız.
  • Pembe renk ruj her cilde gidecek bir ruj rengidir. Eğer gündelik bir ruj seçimi yapmak istiyorsanız, renk seçimini pembeden yana kullanmak en doğru seçim olacaktır. Peki pembenin hangi tonunu seçmeliyim derseniz;

Ruj Almadan Önce

Ruj almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de rujun rengini denemek. Kozmetik reyonlarında dolaşırken alacağınız ruju kesinlikle denemenizi öneririz. Eğer deneme şansınız yoksa en azından ruju açıp bakmalısınız. Bunun nedeni kapağın üzerinde bulunan renkler ile içinden çıkan ruj her zaman aynı renk olmuyor. Bu nedenle muhakkak ruju açmalı ve rengini kesin olarak görmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.