Oksijenli Cilt Bakımı Yaptıranlar

Oksijenli Cilt Bakımı Yaptıranlar

Cilt Bakımı kadınlar için çok önemlidir. Cildin temizlenmesi , biriken kirleri ve mikropları yok eder. Bazen cilt altında o kadar çok pislikli bakteri hücresi birikir ki, cildin gözeneklerde nefes almasını engeller. Oksijenli Cilt Bakımı sayesinde Nemlendirme yöntemi uygulanır.

Oksijenli Cilt Bakımı

Nemlendirme yapılan gözeneklerde ciddi oranda açılmalar meydana gelir. Bu sayede Gözenekler Nefes almaya başlar. Bu aşamalara gelindiği zaman zaten Vücutta güzel bir ferahlama meydana gelir . bu ferahlamayla beraber artık daha sağlıklı bir cildiniz olur. Oksijen uygulanması ise, cilt gözeneklerine direkt olarak yapılan işlemlerden geçer. Oksijenle beraber kirler artık yok olur. Bu sayede cilt yüzeyi nefes alır . Güzellik merkezlerinde Oksijenli Cilt Bakımı yöntemini uygulatabilirsiniz. Oksijenli Cilt Bakımı modern bir yöntemdir.

Oksijenli Cilt Bakımı Yöntemleri

Cilt gözeneklerin temizlenmesi için, gerekli “Buharın” oluşması lazım. Eğer gözenekler üzerindeki deliklerin açılması, daha rahat nefes alması için, nemle beraber Oksijenli uygulama verilir. Cilde yaklaşık olarak %21 Oksijen verilir. Hiçbir zararı yoktur. Oksijenle beraber nemlendirici kremler ve temizleme sıvıları da konulur.

Artık cildinizin üzerinde siyah noktalar yada buna bağlı olan kötü katmanlar ortada kalkar. Terapi yoluyla yapıldığı için gözenekleri rahatlatmanın yanında, belirli ağrılarınız varsa onları da hafifletmiş olur. Oksijen insan için temiz bir hava sağlar. Uzmanlar en yılda 1 kez bu uygulama yönteminin yapılmasını istiyor.

Oksijenli Cilt Bakımının Zararı Var mıdır ?

Bu uygulamanın vücuda zarar var mıdır? Diye şüpheyle yaklaşanlar olabilir.Oksijen sayesinde cilt gözenekleri daha rahat bir nefes almakta ve sizde rahatlamaktasınız. Bunun haricinde size verdiği bir zarar yoktur. Terapi uygulamaları da yaparak, cildinizi temizler, aynı zamanda masajlar yoluyla rahatlarsınız. Uzman doktorlar bu uygulama sayesinde, uzun süredir biriken pis tabakaların silinmesi, daha sağlıklı bir cilde ulaşması için bu yöntemi uygularlar.

Oksijenli Bakımın Yararları

  • Metabolizmayı hızlandırarak, biriken pis toksinleri daha rahat bir şekilde dışarıya atar.
  • Ölen dokuları tekrar canlandırır.
  • Tükenmiş Nem ihtiyacını tekrar geri kazandırır. Daha sağlıklı bir cilt tabakası oluşturur.
  • Göz altlarında torbalar oluşmuşsa, onların giderilmesini sağlar.
  • Ciltte başlayan sarkmaları düzeltme ve daha sıkı yapma gibi de bir özelliği vardır 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.