Berraklaştırıcı Losyon Nedir?

Berraklaştırıcı Losyon Nedir?

Cildinizin bebeksi bir ten rengi ve pürüzsüzlüğüne sahip olmasını istiyorsanız cilt temizleyici ve parlatıcı ürünler kullanmanız gerekiyor. Bunlar arasında berraklaştırıcı yani arındırıcı ve temizleyici losyonlar yer alıyor. Öncelikle şu noktayı belirtmek gerekiyor. Bu ürünlerden tam sonucu alabilmek için düzenli kullanım ve sabır çok önemli. Hiçbir sonucu çok kısa bir zaman içerisinde almanız mümkün değildir. Berraklaştırıcı nedir sorusunun yanıtına ise şimdi bir göz atalım

Ölü Hücreleri Temizler

Berraklaştırıcılar, içerisinde bulundurdukları maddeler ile cildinizdeki ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olur. Bilindiği üzere gün içerisinde cildimiz çeşitli dış etkilere maruz kalıyor. Bunlar arasında kirli havalar, yağlanmalar, diğer temizleyici artıkları, elimizle yüzümüze dokunduğumuzda cildimize geçen zararlı maddeler ve daha pek çok etken yer alabiliyor. Bu kirlenmeler ve zararlı maddeler zaman içerisinde cildin alt deri yapısında bir araya geliyor. Zaman içerisinde de bu maddeler tıkanmalara neden olabilecek kadar gözeneklere zarar veriyor. Cildin nefes alan ve canlı bir yapıda olduğunu biliyoruz. Burada yer alan dokuların gözeneklerinin sürekli olarak açık kalması gerekiyor. Aksi durumda ciddi sorunlar meydana gelebiliyor. Cildin nefes almaması demek yaşlanmaya da neden olabiliyor. Berraklaştırıcı maddeler sayesinde cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Ölü hücreler, bu maddeler ve losyonlar tarafından temizlenir. Deri altında biriken kirler dışarıya atılır. 4 haftalık düzenli bir kullanım sonrasında cildiniz ferahlatıcı bir etkiyle serinletebilirsiniz.

Nem Alma Sağlanır

Cilt belirli bir süre sonra neme ihtiyaç duyar. Bu yüzden de nemlendirici kremleri kullanırız. Ancak bu kremler de zaman içerisinde cildin alt dokusunda tıkanıklıklara neden olur. Çünkü burada pek çok madde cilde aynı zamanda zarar verebilir. Berraklaştırıcı maddeler sayesinde cildin bu yüzeyinde yer alan maddelerin temizlenmesi sağlanır. Berraklaştırıcı nedir sorusuna verilebilecek yanıtlardan biri de budur.

blank

Anında Ferahlık ve Tazelenmiş Hissi

Yüz bölgesi başta olmak üzere ellerimize de uygulayabileceğimiz bu ürünler sayesinde cildimizin nefes aldığını hissederiz. Sonrasında da anında ferahlık ve tazelenmiş hissi gelir. Bu aşamada mutlaka sudan yardım almak gerekir. Su ile birlikte kullanılan bu losyonlar sayesinde anında ferahlama ve tazelenme hissinin yer aldığını görebiliyoruz. Bunun yanında kendinizi yenilenmiş ve rahatlamış hissedersiniz.

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Kullanın

Cildinizin üzerindeki siyah nokta, yağlanma ve buna benzer çeşitli zararlı maddelerin temizlenebilmesi için bu losyonu kullanabilirsiniz. Daha pürüzsüz, yumuşak ve tertemiz bir cilt görünümü sağlayan bu ürünler sayesinde aynaya her baktığınızda kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz. Diğer yandan bu ürünleri düzenli kullanım sonrasında bir süre sonra dahi bıraktığınızda bile etkisini yine bir dönem görebileceksiniz.

Kuru ve Karma Ciltler Kullanabilir

Genel olarak bakıldığında en zor beslenen cilt yapılarından biri de kuru ve karma ciltlerdir. Dermatologların da incelemesi ve test etmesi sonrasında bu ürünlerin hem kuru hem de karma ciltler için hazırlandığı biliniyor. Cildinize düzenli kullanım sonrasında daha etkileyici ve sağlıklı bir görünüm sunabilmek için mutlaka bu berrraklaştırıcı ve temizleyicileri kullanmalısınız.

İçeriğindeki Maddeler

Berraklaştırıcı ürün yapımında bazı maddeler kullanılır. Bu maddelerin her biri uzun vadede cildinizin yenilenmesini sağlar.

Kojik Asit Bunlardan Biridir

Bu madde sayesinde akneden dolayı ortaya çıkan yağlanma ve izlerin ortadan kalkması sağlanır.

Arbutin

Çok kısa sürede dahi etkili olabilen bu madde, hem hassas hem de güçlü ciltler için etkili bir maddedir.

C Vitamini

Bu vitamin temizleyici ürünlerde yer alır. Berraklaştırıcı losyon nedir sorusunun yanıtını bu şekilde sunmuş oluyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.