Antibakteriyel ve İltihap Giderici Aynısefa Kreminin Faydaları

Antibakteriyel ve İltihap Giderici Aynısefa Kreminin Faydaları

Cilt bakımını doğal ürünlerle yapmak isteyen hanımların gözde kremlerinden aynısefa, ağrı kesici ve antibiyotik özelliği ile de öne çıkıyor

aynısefa cilt bakım kremi sivilceler ve siyah noktalara etkili

 • Aynısefa kremi; hammaddesi aynısefa bitkisi olan ve halk arasında aynısafa ismiyle de tanınan, antibakteriyel, iltihap giderici, doğal antibiyotik etkili, sivilce tedavisinden, cilt lekelerine, yara tedavisinden siyah nokta temizliğine pek çok alanda başarılı ve etkili bir krem çeşididir. siyah noktalara kesin çözüm yazımız da ilginizi çekebilir.
 • Aynı zamanda ağrı kesici ve kas gevşetici fonksiyonları da olan aynısefa kremi, mide spazmları, gaz sancıları, ülser tedavisi, kas ağrıları gibi alanlarda da etki göstermektedir.
 • Aynısafa; antiseptik özelliğiyle kanı temizlemesinin yanı sıra, mantar enfeksiyonları için doğal bir tedavisi alternatifidir, akciğerlere de faydaları sayesinde solunum yolu hastalıklarının tedavisinde de yardımcıdır.
 • Tırnak mantarı tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal tırnak mantarı ilaçları ile ilgili daha fazla detay için bu sayfamıza bakabilirsiniz.

Birbirinden şahane pek çok faydası için hangi alanda nasıl kullanıldığını, faydalarını ve yan etkilerini, var ise zararlarını kısacası aynısefa bitkisi ve aynı isimli kremle ilgili merak edilen her şeyi detaylıca inceleyelim. Aynısefa kullananların yorumlarına da bakalım;

AYNISEFA KREMİ NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Aynısefa kremi son dönemin en popüler kremlerinden bir tanesidir.Türlü sorunlar için kullanılmaya başlanan krem blogger ve vloggerlar tarafından kullanılmakta çok övülmektedir bu yüzden halk arasında da yaygınlaşan krem aynısefa bitkisinden elde edilen doğal bir kremdir bu yüzden kullanımı diğer kremlere göre daha risksiz sağlıklı ve rahattır. Bu kadar kolay popüler olmasının asıl sebebi de zaten budur. Hem doğal hem de her derde deva olunca kullanımı hızla yayılmıştır.

Doğal cilt bakımı trendi 2016 ve 2018 yılları arasında tüm dünyayı etkisi altına almış ve yoğun kimyasallar içeren kremler bir kenara atılmış en ünlü yıldızlardan mankanlere mankenlerden Hollywood starlarına halkın özendiği halkın ilgisini çeken bir çok isim doğal cilt bakımına yönelmiştir.Ünlülerin doğal cilt bakımında kullandığı ürünlerden bir tanesi de aynısefa kremidir.

 

AYNISEFA BİTKİSİ NEDİR? NEREDE YETİŞİR?

Doğal cilt bakımının en önemli etken maddeleri bitkiler ve çiçeklerdir. Bu maddelerden bir tanesi de aynısefa bitkisidir. Aynısefa bitkisi haziran ayıyla beraber çiçeklenmeye başlayan sarı turuncu renkte çok güzel bir görüntüsü olan bir bitkidir.Türkiyede çokça rastlanan bu bitki sadece adını verdiği aynısefa kreminin değil bir çok doğal cilt bakımında kullanılan krem ve serumun etken maddeleri arasındadır. Aynısefa bitkisi bütün bitkiler arasındaki en yararlı bitkiler arasındadır hatta son dönemde bu krem ve serumlarda kullanılmak üzere yetiştirilen aynısefa bitkilerinin sayısı fazlaca artmıştır.

 

AYNISEFA KREMİNİN KULLANIM ALANLARI ve FAYDALARI NELERDİR?

 • MANTAR PROBLEMİNİ ENGELLER

Yüzde yada vücutta oluşan rengi koyukahveye dönük mor ve kırmızı lekelere verilen isimlere Mantar denir ve Mantar havasızlık başta olmak üzere bir sürü sebepten dolayı görülebilir özellikle ayaklarda oluşan mantar sürekli olarak kapalı kalmadan dolayı çok sık görülür. Bu kadar sık görülmesine rağmen hala tedavisi çok sıkıcı bir sürece bağlıdır bu seçenek yok demek değildir tam aksine mantar tedavisi için bir sürü seçenek vardır ama bu kadar çok olduğu için de aralarında işe yaramayan bir sürü jeller kremler bulunur bunlar arasından seçim yapmak zordur. En işe yarayanı bile tam olarak işe yaramaz ve mantarın tekrar oluşmasını engellemez yada hızlı geçmesini sağlamaz ama aynısefa kremi bu konuda adı mantar kremi olan bir çok kreme göre çok daha başarılıdır.

 • DAMAR İLTİHABINI İYİLEŞTİRİR

Nadir görülmesine rağmen damar iltihabı en sıkıntılı durumlardan bir tanesidir ve tedavisi yani çözümü çok zordur zaten seçeneklerde oldukça azdır ama durum rahatsız edici ve önemlidir yani tedavi gerektirir. Bu konuda az olan bir sürü kreme karşılık bu konudaki en başarılı yollardan biri aynısefa bitkisidir.

 • ADET DÜZENLENMESİ İÇİN KULLANILIR

Düzensiz adet görmek hem can sıkıcı hem de tehlikeli bir durumdur. Düzensiz adet görüyor olmanız hormonal bir probleminiz olduğu anlamına gelebilir bu yüzden çok dikkatlı olmalı ve bir doktora görünmelisiniz eğer önemli bir durum yoksa ama hala düzensiz adet görmeye devam ediyorsanız bu artık can sıkıcı hale gelir çünkü adetiniz düzensiz olduğu için istediğiniz gibi plan yapamaz bazı durumlarda gafil avlanır ve sürekli bir ne zaman regl olurum paniği yaşarsınız bunun önüne geçmek ve adetinizi düzene sokmak hem sağlık açısından hem de rahatınız açısından önemlidir. Aynısefa bitkisinin adet düzenleyici etkisi olduğu da bilinmektedir eğer sizde adetinizi düzene sokmak istiyorsanız aynısefa bitkisini düzenli olarak tüketebilirsiniz.

 • ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ OLARAK KULLANILIR

Ateş genellikle çocuklarda olmak üzere herkeste görülebilen hastalık reaksiyonlarından bir tanesididir.Ateş ilk çıktığında yapılması gereken şey ateşin durumuna göre önce bir ateş düşürücü alıp bir süre beklemek yada hemen doktora gitmek olmalıdır yada ateş düşürücü aldıktan sonra ateşiniz düşmediyse de doktora gitmektir ancak ateşiniz az varsa ve ilaç içmek istemiyorsanız yapmanız gereken şey hazırladığınız aynısefa çayından içmek olabilir. Aynısefa çayı ateş düşürmek konusunda oldukça başarılı bir bitkidir bu yüzden sıkça kullanılır. Eğer ateş düşürücü kullanmış yine de ateşinizizi düşüremediyseniz de aynısefa çayı tüketebilirsiniz.   

 

 • AĞIZ İÇİ YARALARININ TEDAVİSİNDE KULLANILIR .

Özellikle yoğun ateşli hastalıkların arkasından ağızda bazı yaralar oluşur bu yaralar genellikle etrafı beyaz iltihaplı ve can acıtıcı yaralardır bu yaralar hem yemek yemeyi hem bir şeyler içmeyi çok zorlaştırır hatta katı besinler tüketmeyi tamamen imkansız hale getirir. Bu yaralar varken yutkunmak bile çok zordur bu yüzden bu yaraların tedavisi çok önemlidir ama kolay değildir. Bir sürü sprey krem olmasına rağmen bunların bir çoğu hiçbir işe yaramaz ama aynısefa bitkisi bu yaraları geçirmekte oldukça başarılı bir bitkidir eğer sizinde ağız içi yaralarınız varsa ve buna bir çözüm bulmak için bu yazımızı okuyorsanız aynısefa bitkisi ile bir çay yapıp günde 2 defa içerek ağız içi yaralarını tedavi edebilirsiniz .

 • VÜCUTTA OLUŞAN YARALARIN TEDAVİSİNİ HIZLANDIRIR

Vücutta herhangi bir sebeple düşme çarpma sürtünme fark etmeksizin oluşan tüm yaraların tedavisinde oldukça başarılıdır. Antiseptik özelliğe sahip olan bu bitki  yaraları çizikleri morarmaları şişlikleri indirmede ve tedavi etmede oldukça başarılıdır sizde eğer vücudunuzda olan yaraları tedavi etmek istiyorsanız aynısefa kremini kullanabilirsiniz.

 • CİLT LEKELERİNE VE SİVİLCELERE İYİ GELİR

Yüzde oluşan cilt lekelerinin herkes için rahatsız edici olduğu bir gerçek. Bu yaralar yüzünden cilt makyaj tutmaz , kötü gözükür , yorgun durur , yaşlı durur. Bu da bir çok insanı özellikle kadınları rahatsız eder bunu engellemek için ciltte güneş yada başka sebeplerden oluşan lekelerin tedavisi için aynısefa kremi kullanmak çok doğru bir hamle olacaktır.

Aynı durum sivilceler için de geçerlidir. Sivilceler de en sık karşılaşılan cilt problemleri arasındadır kişiyi hem estetik anlamda hem de sağlık açısından rahatsız eder bundan kurtulmak için de yapabileceğiniz en iyi şey aynısefa kremini düzenli olarak kullanmaktır. Bunun dışında siyah nokta tedavisi için de aynısefa kremini kullanabilirsiniz.

Sivilce sorununuz varsa piyasadaki en etkili sivilce ilaçları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • EGZAMA,SEDEF GİBİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR.

Egzama ve sedef gibi cilt hastalıkları için bu tarz alternatif tedavi yöntemlerine başvurmak doğru bir yöntem değildir aslında ama aynısefa kreminin bu konuda olan başarıları kanıtlanmıştır bu yüzden doktorunuzdan izin alarak bu kremi kullanmayı deneyebilirsiniz. Aynısefa kremi size ve cilt problemlerinize yüksek ihtimalle iyi gelecektir.

 • AĞRILARA İYİ GELİR.

Özellikle bel ve sırtta oluşan ağrılar bazen asla geçmez ve bu ağrılar hayat kalitesini ciddi manada düşürür bu ağrılar için genelde masaj doğru yapıldığı taktirde iyi bir çözümdür ama yanlış yapılırsa hiç hoş olmayan sonuçlara yol açar. Aynısefa kremi ise bu ağrıları almada başarılı kremlerden bir tanesidir siz de bu ağrılardan kurtulmak için masaj yapmayı bilen birine aynısefa kremi ile  masaj yaptırabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu hocamız da aynısefa kreminin faydalarından bahsediyor ve kremi öneriyor;

AYNISAFANI TIRNAK MANTARI ÜSTÜNDEKİ ETKİSİ

Adeta mucizevi bir bitki olması ve yukarıda bahsedildiği üzere mantar enfeksiyonlarına da iyi geliyor olması sebebiyle aynısefa kremi düzenli kullanımda antiseptik özelliği sayesinde hem ayak baş parmaklarında, hem ellerdeki tırnaklarda hem de parmak aralarında bulunan tırnak ve parmak, el ve ayak mantarlarına oldukça iyi gelmektedir.

Ortalama 3 haftalık bir kullanım sonucunda tırnak mantarlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

AYNISEFA BİTKİSİ NASIL KULLANILIR?

Aynısefa bitkisi duruma bağlı olarak krem yada çay formlarına tüketilir. Krem formunda olanları da çay formunda olanları da alabilir yada evde kendiniz yapabilirsiniz.

 

EVDE AYNISEFA KREMİ VE ÇAYI NASIL YAPILIR?

EVDE AYNISEFA KREMİ YAPMAK

MALZEMELER

 • TEREYAĞ [ 250 GRAM ]
 • AYNISEFA ÇİÇEĞİ ( 20 GRAM )
 • LANOLİN ( 100 GRAM )
 • TÜLBENT

 

250 Gram tereyağını bir tencerede erittikten sonra içine 20 gram aynısefa çiçeğini ekleyin. 15 dakika kadar kaynattıktan sonra tülbent ile süzerek bir kap içine alın ve 1 gece bekletin ertesi gün içine 100 gram lanolin de ekledikten sonra kreminiz hazır.

EVDE AYNISEFA ÇAYI YAPMAK

MALZEMELER

 • BAL
 • AYNISEFA ÇİÇEĞİ
 • SU

 

Aynı çay yapar gibi aynısefa çiçeklerini su içinde kaynattıktan sonra süzün ve içmeden önce bal ekleyerek tüketin.

 

AYNISEFA KREMİNİ VE ÇAYINI KİMLER KULLANMAMALI? YAN ETKİLERİ NELERDİR?

 • Hassas bünyeye sahip olanlar aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır.
 • Aynısefaya alerjisi olanlar aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır
 • Çiçeklere genel anlamda alerjisi olanlar aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır
 • Hamile olanlar aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır
 • Emzirme döneminde olanlar aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır
 • Bebekler aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır
 • 10 yaşından küçük çocuklar aynısefa kremini ve çayını kullanmamalıdır

AYNISEFA KREMİNİN VE ÇAYININ ZARARLARI VAR MIDIR?

 • MİDE BULANTISI
 • BOĞAZ AĞRISI
 • KUSMA
 • KARIN AĞRISI
 • BAŞ AĞRISI
 • KULLANILAN BÖLGEDE KIZARMA
 • KULLANILAN BÖLGEDE KAŞINMA
 • KULLANILAN BÖLGEDE MORARMA
 • KULLANILAN BÖLGEDE ŞİŞME
 • KULLANILAN BÖLGEDE ACI
 • KULLANILAN BÖLGEDE KABARMA
 • KULLANILAN BÖLGEDE BENEKLENME
 • KULLANILAN BÖLGEDE TAHRİŞ

AYNISEFA KREMİ TÜYLENME YAPAR MI?

Aynısefa kremi tüylenme yapar mı yapmaz mı sorusu çok sorulan sorular arasındadır ancak bu soruya kesin bir cevap vermemiz mümkün değildir. Tüylenme bünyeden bünyeye değişen bir durumdur bir krem bazı ciltlerde tüylenme yaparken bazılarında yapmaz ama genel olarak bir cevap vermek gerekirse aynısefa kreminin tüylenme yaptığını söyleyen kullanıcı yorumu yok denecek kadar azdır.

AYNISEFA KREMİ NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER?

Bu da cevap verilmesi zor sorulardan bir tanesidir. Bir kremin sizde ne kadar sürede etki edeceği tamamen kullanma amacınıza o amaçtaki sorunun yoğunluğuna ve sizin bünyenize bağlıdır örneğin mantar için kullanıyorsunuz krem size şu kadar zamanda etki eder diyemeyiz çünkü bu mantarların büyüklüğüne yoğunluğuna ve cildinizin kreme vereceği reaksiyona bağlıdır.

AYNISEFA KREMİNİ KULLANANLARIN YORUMLARI

 • Ben aynısefa kremini televizyonda gördüm kullanmaya başladım çok ama çok ama çoook beğendim.

G.İ.

 

 • Ben kremi yapamadım ama satın aldım ve çok beğendim iyi ki almışım her kuruşunu hak etti.

L.Ş.

 

 • Bu kremi yurtta yan odamda kalan kızda görmüştüm ne işe yaradığını falan sordum söylemedi tam ben de internetten araştırdım buldum cilt lekelerim için kremini adet sorunum için çayınu aldım bayıldım iyi ki almışım artık düzenli regl oluyorum ama cildimde çok bir şey değişmedi.

O.H.

 

 • Ben bu kremi aldım önce sonra beğenmedim evde yaptım ama ikisi de cildim için iyi olmadı ağrılar için kullanıyorum o konuda çok iyi ama.

Ü.Ş.

 

 • Ben sevdim bu kremi ama bende birazcık alerji yaptı istediğim sonucu alamadım ki

G.A.

Piyasada En Çok Satılan Aynısefa Kremi Markaları Nelerdir?

 • Mecitefendi
 • Farmasi
 • Dr.Tuna
 • Huncalife

gibi markaların ürettiği kremler piyasada en çok satılanlar arasındadır.

 

Siz de aynısafa kremi kullanıcısıysanız, yorumlar aracılığıyla bizlerle iletişime geçerek görüşlerinizi ve kullandığınız krem markalarını bildirerek diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım