Kırmızı Ben Tedavisi Yöntemleri

Kırmızı Ben Tedavisi Yöntemleri

Kırmızı benlerin bir çok tedavi yöntemi vardır. Ancak kırmızı ben tedavisi genel olarak lazer ile tedavi edilmektedir. Popüler olarak lazer ile kırmızı ben tedavisi diğer tedavi yöntemlerine göre daha olumlu durumlar döndürmektedir. Eğer kırmızı benler neden çıkar adlı konumuza bakmanızı tavsiye ederim.

Kırmızı Ben Tedavisi Yöntemleri

Kırmızı ben tedavisinde yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Lazer ile kırmızı ben tedavisi dışında radyo frekans , kırmızı ben ameliyatı , skleroterapi , köpük tedavisi gibi kırmızı benleri yok eden ve tedavi eden yöntemler vardır.

Şimdi sizlere bu yöntemlerin nasıl yapıldığını ve bu yöntemlerle ilgili bilgileri paylaşalım.

Lazer ile Kırmızı Ben Tedavisi

Lazer ile kırmızı ben tedavisinde isteğe göre benin olduğu bölge lokal anestezi yapılabilir. Lokal anestezi sonrasında lazer işlemi uygulanan ben yaklaşık olarak 3-5 seans sonra yok olur.

Radyo Frekansı ile Kırmızı Ben Tedavisi

Radyo frekansı ile kırmızı ben tedavisi , lazer ile kırmızı ben tedavisinden daha etkili sonuçlar bıraktığı söyleniyor. Radyo frekansı ile kırmızı ben tedavisi yaklaşık olarak 5 veya 10 dakika kadar sürmekle beraber seans sonunda yok olmuş bir şekilde , iz kalmadan yok edilmektedir. Eğer kırmızı ben büyük bir haldeyse bir kaç seansta sürebilir.

Ameliyat ile Kırmızı Ben Tedavisi

Kırmızı benler ameliyat ile de alınmaktadır. Ameliyat ile alınan kırmızı benler lokal anestezi ile beraber neşter kullanılarak alınmaktadır. Daha sonra kırmızı ben üstü devamlı pansumanlarla beraber kapatılarak iyileşme süreci beklenir.

Skleroterapi Yöntemi ile Kırmızı Ben Tedavisi

Skleroterapi yöntemi ile kırmızı ben tedavisinde sklerozan maddesi , kırmızı ben içindeki damara iğne ile enjekte edilir. Sklerozan maddesi kırmızı benin oluşumunu destekleyen alt damarları büzüştürür ve kırmızı beni yok eder. Skleroterapi yöntemi ile kırmızı ben tedavisinde kanama , kabuk bağlama , yara gibi durumlar söz konusu değildir.

Köpük Yöntemi ile Kırmızı Ben Tedavisi

Köpük yöntemi de bir yukarıdaki skleroterapi yöntemine benzer. Bu yöntemde sklerozan maddesi kırmızı ben damarına köpürtülerek verilir. Yine kırmızı ben tedavisinde başarılı sonuçlara imza atan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

Eğer cildinizde kırmızı ben varsa mutlaka doktora gözükmeniz gerekmektedir. Ancak kırmızı ben tedavisi esnasında uygulanan tedavi yöntemlerini bilmeniz sizi bilinçli kılar. Bu nedenle doktorunuza gittiğinizde bu tedavi yöntemleri hakkında bilgili olmanızda fayda görüyoruz. Tekrar geçmiş olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.