Göz Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler ve Bilgiler

Göz Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler ve Bilgiler

Küçük gözlere sahip olan çoğunlukla kadınlardan ve az da olsa erkeklerden oluşan bu grup, daha büyük gözlerin hayalini kurmaktadır. Bu hayal onları, göz büyütme ameliyatını yaptırma ihtiyacıyla karşılaştırmaktadır. Tıptaki ilerleme bugün göz büyütme işlemlerini mümkün hale getirmiştir.

Göz büyütme operasyonu nasıl yapılır? Vücuttaki herhangi bir yerden memnun olunmadığında veya o bölgeyle ilgili kusurlar kapatılmak istenildiğinde, yönelinen şey genellikle estetik ameliyatları olmaktadır. Estetik ameliyatları için estetik merkezlerinin kapısının en çok aşındırıldığı bölgeyse, yüz bölgesi olmaktadır. Dudak ve burun ameliyatları bu noktada, başı çeken bölgelerdir. Dışarıdaki dünyayı algılamamızda rol oynayan gözlerse biraz daha arka planda kalmaktadır. Arka planda kalmış olsa da gözleri veya göz bölgesi için de estetik ameliyatı yaptırmak isteyen birçok kişiyle karşılaşmak mümkündür.

Göz Büyütme Ameliyatı Nedir?

Estetik kaygıların ortadan kaldırılmasında, estetik cerrahinin rolü oldukça büyüktür. Göz büyütme ameliyatı ile gözlerini daha çekici bir hale getirmek isteyenler, tıptaki gelişmelerle bunu başarabilmektedir. Her estetik ameliyatta söz konusu olduğu üzere, göz büyütme ameliyatında da bir takım analizler gerçekleştirilmektedir. Yüz tipleri, gözün yapısı veya sağlığınızın elverişli olup olmadığı gibi bir takım tetkiklerin gerçekleştirilmesi sonrasında, göz büyütme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Göz Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz büyütme ameliyatı için öncelikle göz ve göz çevresini kapsayan analizlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu analizlerin gerçekleştirilmesinin ardındansa, göz ameliyatı yapılacak olan kişiyle bu konu hakkında fikir alışverişi gerçekleştirilir. Nasıl bir göz şeklinin tercih edildiğine göre ortaya bir model çıkartılır. Bir diğer adım olan ameliyat uygulamalarına geçilir.

Lokal anestezinin tercih edileceği bir ameliyat yapılacaksa, göz ve göz çevresi uyuşturulur ve yaklaşık olarak 45 dakikalık bir sürede işlem tamamlanır. Bu süre operasyonu yapan cerraha göre daha kısa veya uzun da sürebilir.

Ameliyattan önce yapılan işlemlerden birisi de, bırakılacak izlerin belirlenmesidir. Uzman doktor tarafından kodlamalar ve yapılan işaretlemelerle birlikte, göz büyütme işlemi başlatılır. Ameliyat sırasında daha rahat bir çalışma gerçekleştirmek için, göz kapaklarının üst bölgedeki kemik zarlarına yapıştırılması işlemi de gerçekleştirilir. Yapıştırma işlemi sırasında dört dikiş atılmaktadır ve çok küçük inceliklere sahip olan ipler kullanılmaktadır. Ameliyattan sonra dikişlerin kendiliğinden düştüğü bilinmektedir. Hasta eğer talep ederse, ameliyattan dört gün sonra dikişlerini aldırabilir.

Göz Büyütme Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme süreci, göz fonksiyonlarının çalışabilmesi ve görme işleminin problemsiz bir şekilde yapılabilmesi için önemli bir devam sürecidir. İlk ameliyatın ardından öngörülen bir istirahat süresi bulunmaktadır. Bu süre 2 saattir. Gözlerde iz kalacak mı sorusunun cevabı ise hayırdır. Herhangi bir iz kalmaz.

Göz büyütme ameliyatından sonra gözlerde herhangi bir bez ya da bandaj da bulunmamaktadır. Dikiş izlerinin sorunsuz bir şekilde kaybolması içinse 3-4 günlük bir dinlenme süreci bulunmaktadır. Bu süre zarfında ağır işlerden kaçınılması gereklidir. Ameliyattan sonraki 2 gün su ile temas da gerçekleştirilmemelidir. Böylece iyileşme süreci de hızlanacaktır.

Ameliyattan sonra ilk üç gün yine sigara ve alkol kullanımı da gerçekleştirilmemelidir. Kullanıldığı taktirde, gözlerde kızarmalar ve şiddetli ağrılar meydana gelebilir. Göz fonksiyonlarında ve görme işlevinde herhangi bir sorun olmadığı için stres durumu gereksizdir. Kaygıdan uzak bir iyileşme süreci, yine hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Ameliyattan sonra görmeme gibi riskler bulunmamaktadır. Ağırlaşmalar normal olarak adledilmekle birlikte, bu durumun ortadan kalkacağı da bilinmektedir. Göz büyütme için farklı yöntemler de bulunmaktadır. Bazı damlalar da bu durum için kullanılmaktadır. Fakat ameliyat doktorlar tarafından daha sağlıklı bir seçenek olarak görülmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.