Cilt Kızarıklığı için Maske

Cilt Kızarıklığı için Maske

Cilt Kızarıklığı için Maske; Bazı insanlarda o kadar hassas bir cilt yapısı vardır ki, normal ciltlere göre kızarıklığı çok daha fazla belli eder. Bu nedenle bu yazımızda sizlere cilt kızarıklığı için maske tarifi vererek, cilt kızarıklığı problemi yaşayan kişilere bir nebze yardımcı olmak istedik.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sizlerinde cildi hassas olabilir ancak bazı hassas olmayan ciltlerde de görülen cilt kızarıklığı , yeri geldiğinde fondöten bile kapatamıyor.

Bazı zamanlarda ise cilt kızarıklığı üzerine sürülen fondöten gibi kapatıcılar, bu kızarıklıkları daha fazlada arttırabiliyor. Tabi bu duruma düşen özellikle bayanlar ne yapacağını bilemezler.

Gün içerisinde işine giden, dışarı çıkan, akşam yemeğine giden gibi bireyler suratında kocaman kızarıklıkla gidemeyecekleri için ve fondöten gibi kapatma ürünlerini kullanmasına rağmen hala cilt kızarıklığını geçiremeyenlere cilt kızarıklığı için maske tarifi vermek istiyoruz. Umarım verdiğimiz cilt kızarıklığı için maske tarifi problemlerinize çözüm olacaktır.

Cilt Kızarıklıkları için Maske Tarifi

Eğer cildinizde kapatıcı ürünler kullanmanıza rağmen geçiremiyorsanız, cilt kızarıklığı için maske tam size göre ve doğal bir yöntem olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Elma sirkesi (1 çay kaşığı)
  • At kestanesi (3 veya 4 tane)
  • Susam yağı (yeteri kadar)

Hazırlanışı : İlk olarak at kestanelerini soyun. Ardından kestaneleri rendeleyin ve bir kavanozun içine koyun. Hemen sonra kavanozun içerisine susam yağını koyun. Susam yağını at kestaneleri üste çıkana doldurun. Ardından içerisine elma sirkesini ilave edin ve akşam yatmadan önce cildinize uygulayın.

Cilt kızarıklığı maskesini sabaha kadar cildinizde tutun ardından maskeyi sabah ılık bir su ile temizleyerek yıkayın.

Burada önemli olan durum, cilt kızarıklığı için maske tarifini önce elinizde bir yere sürün. Elinize sürdüğünüz cilt kızarıklığı maskesini elinizde 10 dakika bekletin. bunun nedeni bazı ciltler bu maskeye tepkime verebiliyor. 10 dakikanın sonunda elinizde bir kızarıklık veya herhangi bir tepkime yoksa cildinize uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.