Lekeli Ciltler İçin Evde Maske Tarifi

Lekeli Ciltler İçin Evde Maske Tarifi

Lekeli ciltler için evde maske yapımı artık çok kolay ve maliyetsiz. Eğer cildinizdeki lekelere müdahale etmek istiyorsanız yüzlerce lira verip kimyasal kozmetik ürünlere yatırmanıza gerek yok. Sizlere tarifini vereceğimi ve lekeli ciltler için evde maske yapımı için tarifler vereceğiz.

Lekeli Ciltler İçin Evde Maske

Cildimizin sağlıklı ve güzel görünmesi için cildimize gerekli olan bakımı yapmamız gerekir. Hiç bir cilt bakım yapmadan güzelliğini ve sağlığını koruyamaz. Sağlıklı olan ciltler genel olarak kadifemsi bir görünüme sahiptir. Bakımsız bir ciltte cilt kırışıklığı , sivilce , cilt lekesi ve göz altı morlukları oluşur. Bu durumda cildin kötü görünmesine neden olur ve moralinizi bozmak için yeterlidir.

Sizlere aşağıda tariflerini vereceğimiz cilt bakımı maskeleri ile cildinizde oluşabilecek sivilce , cilt lekesi , kırışıklık gibi cilt sorunlarına evde çözüm bulabileceğiniz bir maske olacak.

Yüz Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • Karbonat ( 2 çay kaşığı )
  • Yoğurt ( 2 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 2 çay kaşığı )
  • Limon suyu ( 4 damla )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine önce yoğurdu sonrada karbonatı ekleyip iyicene karıştırın. Sonrasında üzerine limon suyunu ve zeytinyağını ilave edip harmanlayalım. Hazırladığımız karbonat maskesini cildinize uygulayın. Maskeyi cildinizde 5-10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Kırışıklığa Karşı Maya Maskesi Tarifi

Cilt kırışıklığına çok iyi gelen ürünlerden bir tanesi de mayadır. Maya , cildinizdeki cilt lekeleri ve kırışıkları gidermek için kullanılır. Sizlere maya maskesi tarifini verelim ve hemen uygulayın.

  • Su ( 1/4 çay bardağı )
  • Yaş Maya ( 1 çay kaşığı )
  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Yukarıdaki malzemelerin hepsini uygun bir kasede karıştırın ve krem kıvamına geldiğinde artık maya maskesi hazırdır. Yüzünüze yedirerek uygulayın ve 10-15 dakika kadar cildinizde bekletin. Haftanın 1 günü uygulayabileceğiniz maya maskesi ile cildinizde kırışıklıklardan eser kalmayacak.

Sivilcelere Karşı Karbonat Maskesi

  • Karbonat ( 4 çay kaşığı )
  • Su ( kıvama kadar )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine karbonatı koyun ve üzerine su ekleyin. Karışım çamur kıvamına gelene kadar üstüne su ekleyin. Çamur kıvamına gelen karbonat maskesini cildinize yedirerek uygulayın ve cildinizde 10 dakika bekletin. Ardından cildinizi temizleyin. Bu karbonat maskesi cildinizdeki sivilceleri giderecek ve cildinizdeki gözenekleri açacak. Böylece sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.