Çilli Yüzler İçin Makyaj Önerileri

Çilli Yüzler İçin Makyaj Önerileri

Yüzün kısmında çiller bulunan bayanlar kesinlikle dert etmenize gerek yok. Çillerin bir özelliği olarak yaz aylarında belirginleşirler buna karşıt olarak da kış aylarında kaybolacak kadar azalırlar. Bu çillerin oluşma mevzusu genellikle 10 ile 20 yaşları arasında başlar. Çilli yüzler için makyaj önerilerini dinlemeniz önemlidir. Bu yaşlar arasında ergenlik çağının da çiller çıkmasında etkisi vardır. Genellikle güneşe gereğinden fazla maruz kalan ciltlerde çiller ve yer yer lekeler oluşmaktadır.

Çilli yüzler için önereceğimiz makyaj şekillerini kullandığınız takdirde ve doğru makyaj şeklini seçmenizle bu kötü görünümden kurtulmanız mümkündür. Fakat sırf yüzümdeki çiller kapansın diye sürdüğünüz kat kat boyalar sizi komik duruma düşürebilir bu durumda sadece yüzünüzdeki çillerden kurtulacağım diye ruhsal sağlığınızda da kötü sonuçlar doğurur. Zaten yazın çilleriniz çoğaldığı için eğer kalın bir makyaj yaparsanız sıcağın etkisi ile bu makyaj akacaktır. Çilli yüzler için makyaj önerilerimiz arasında ilk olarak makyaj yapmadan önce cildinizi güzelce temizleyin, kurulayın ve nemlendirici sürün.

Çiller İçin Çözüm Yolları

Cildinizin üzerinden bulunan çiller ya da lekelerden kurtulmanın en basit yolu makyaj yapmaktır. “Yüzünüzde oluşacak lekelerin çoğunun sebebi aslında güneşten gelen zararlı ışınların cildinize etki etmesidir.” Bundan dolayı güneşte fazla kalmak cildinizdeki çilleri ve lekeleri artırır. Eğer ilerde bu çiller veya lekeler ile uğraşmak istemiyorsanız dışarıya çıkarken kesinlikle güneş kremlerinden faydalanmalısınız. Eğer güneş kreminiz bittiyse ve dışarı çıkarken güneş kremi kullanmayı unuttuysanız soya içerikli kremler cildinizdeki çillerin belirginliğini düşürerek çillerinizi saklamanıza yardımcı olur.

Soya içerikli kremler çillerin belirginliğini azaltmada güzel bir rol oynar. Çillerinizi kapatmak için üst üste kapatıcılar kullanmayın bu cilt sağlığınız için zararlıdır ve bu sürdüğünüz kapatıcılar cildinizdeki çilleri daha çok belirginleştirerek çoğalmasına sebep olabilir. Kapıcı sürmeden önce akışkan ve ince yapılı hafif fondöten sürmeniz yerinde olacaktır. En başta makyaj yaparken ince bir fondöten tabaka olacak şekilde yüzünüz her yerine eşit bir şekilde sürün. Fondötenin cilt renginiz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinizde bulunan lekelerin veya çillerin çokluğuna göre makyaj malzemelerinizi belirleyin. Malzemelerinizi kullandıktan sonra ve kullanmadan önce temizliğine dikkat edin kullandığınız ürünlerin hijyenik olması önemlidir.

Çilli yüzler için makyaj önerilerimiz arasında en önemlilerinden sayılabilecek bir diğer mevzu ise kesinlikle kullandığınız makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan maddeler dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu maddelere alerjiniz varsa bu makyaj malzemelerini kullanmaktan kaçının. Çillerinizi fondöten yardımı ile biraz kapattıktan sonra üzerine toz pudra uygulaması yapın. Bu pudra uygulaması ile yapacağınız makyaj daha mat ve kalıcı bir yapıya sahip olacaktır. Çilleri tamamen kapatmak yerine daha doğal bir görünüm kazandıracak makyaj ile belirginliğini azaltıp daha güzel bir görünüm kazanabilirsiniz. Allığınızı hafif pembe kullanarak ve bunun yanında şeffaf bir ruj ile daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ruj renginizde kesinlikle abartıya kaçmayın ve göz kapağındaki hafif bir çizgi eyeliner sürmeyi unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.