Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vücut proporsiyonunda ciddi fark yaratarak, kişinin başlı başına görünümünü değiştiren bir organ olan memenin, optimum boyutlara getirilmesi amacıyla yapılan cerrahi işleme göğüs büyütme ameliyatı denmektedir ve göğüs büyütme operasyonları doğru ellerde gerçekleştirildiği zaman son derece zahmetsiz ve yüz güldürücü sonuçlara sahne olan bir işlemdir.

 

Uzun yıllardır kadınlar arasında yüksek rağbet gören meme büyütme operasyonları gün geçtikçe daha da yaygınlaşmakta. Doğru göğüs ölçüsü ile kişinin tüm havasının değiştiği gerçeğinin günümüzde algılanmış olmasına ek olarak artan rekabet sebebiyle meme büyütme ameliyatı fiyatları da ulaşılabilir rakamlara geldi aslında ancak ideal ölçülerden küçük göğüslere sahip olduğu halde, memelerini büyütmek için bıçak altına yatmaya cesaret edemeyen kadınların sayısı da hatrı sayılır derecede.

Bu ameliyattan korkmamanın en iyi yolu da şüphesiz ki işi uzmanına bırakmak ve ameliyat öncesi, göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır?, meme büyütmek için alternatif yöntemler nedir?, ameliyat sonrası dönemde iyileşme nasıl olmaktadır?,v.b, potansiyel hastaların aklına sıklıkla takılan sorulara cevap bulunmasıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı, cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler olarak ikiye ayrılır. Sizin için en doğru çözümün hangisi olduğuna uygulamayı gerçekleştirecek olan plastik cerrahınız karar verecektir ancak temelde aralarındaki farkları öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz ya da göğüs büyütme operasyonları hakkında daha fazla detaya sahip olmak istiyorsanız, meme büyütme ameliyatı konulu sayfadan, doğrudan konunun uzmanı hekimin ağzından açıklamalara ulaşabilirsiniz!

Göğüs Büyütme Operasyonları 2 temel yöntemler gerçekleştirilmektedir;

  • Cerrahi kesi aracılığıyla meme içine protez yerleştirerek
  • Yağ enjeksiyonu aracılığıyla memedeki yağ dokusunu arttırarak

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi, sanıldığının aksine protez ile meme büyütmeye göre daha zahmetli ve masraflı olabilir ancak ameliyat sonrası beklentileriniz ve vücudunuzun genel ihtiyaçlarına yönelik olarak hangi seçeneğin sizin için daha uygun olduğu değişkenlik gösterebilir.

Silikon Protez ile Meme Büyütme Ameliyatı

  • En sık kullanılan meme büyütme yöntemi, meme içine, genellikle göğsün altından ya da koltuk altı bölgesinden açılan kesi ile protez yerleştirerek yapılan ameliyattır. Ameliyatın tekniği, operasyonu gerçekleştirecek hekimin uzmanlık derecesi ya da hastanın ihtiyaçları doğrultusunda değişebilir.
  • Meme içine yerleştirilecek silikon protezlerin de damla silikon ya da yuvarlak silikon gibi şekil açısından farklılık gösteren türleri olduğu gibi, kullanılan malzemeler de birbirinden farklı olabilmektedir ve kullanılan malzeme kalitesi, göğüs büyütme ameliyatının fiyatlarına doğrudan etki edecek önemli bir faktördür.
  • Silikon taktırma operasyonu, hastane şartlarında ve uzman estetik cerrah tarafından, çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Son derece kısa ve iyileşme süreci de kolay bir operasyondur.
  • Silikon taktırma ameliyatı, meme dikleştirme ameliyatı ile kombine olarak yapılabilir. 2 meme arasında asimetri mevcut ise, takılacak silikon protezlerin boyu ona göre seçilerek, eşite yakın boyutlar da kullanılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Uygulaması

  • Bu işleme ameliyat demek temelde hatalı olacaktır zira ameliyat kelimesi daha çok işin içinde kesi yani cerrahi müdahale bulunduğunda kullanılır. Yağ enjeksiyonu yapılarak meme büyütme uygulaması aslında doğrudan ameliyat niteliği taşımasa da, meme dokusunun içine enjekte edilecek yağlar, liposuction a benzer bir yöntemle, estetiği olacak kadının kendi vücudundan çıkarılacak yağlar olması sebebiyle hastane ortamında, uygun şartlarda ve mutlaka bir plastik cerrahi uzmanı hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
  • Hastanın fazla yağlı olan bölgesinden genel anestezi ya da lokal anestezi altında yağ alınır. Klasik liposuction yönteminden daha yavaş bir şekilde çekilen yağlar, vücut dışarısına çıkarıldıktan sonra ayrıştırılarak, meme dokusuna en iyi uyum sağlayacak ve kalıcı olacak kaliteli yağlar toplanarak uygun bir enjeksiyon ile meme içine zerk edilir.
  • Bir seansta ortalama olarak 200 cc enjekte edilecek yağın %40 ila %60 lık kısmı, her halükarda kaybedileceği için, bir ya da 2 ek seansa daha ihtiyaç duyulabilir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra, dokunun bir kısmı kaybedilse de tamamen eski haline dönmesi söz konusu değildir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme ve Silikon ile Meme Büyütme Ameliyatı Karşılaştırması

Silikon ile Göğüs Büyütme  Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme 
İstenilen göğüs ölçü tek bir operasyon sonucundan elde edilir.  İdeal meme ölçüsüne sahip olmak için birden fazla kez uygulama gerekebilir.
Sonuçlar kalıcıdır. Enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmı zamana ya da kilo kaybına bağlı olarak kaybedilebilir.
Cerrahi işlem ile gerçekleştirilir. Vücutta kesi oluşur ve iz kalır. Herhangi bir kesi olmaksızın, zahmetsiz, ağrısız ve iz kalmadan yapılan bir işlemdir.
Vücuda yabancı bir cisim girmektedir. Kişinin kendi yağı memelere enjekte edilir.
Zayıf-şişman her kadına uygulanabilir Uygulama yapılacak kişiden alınabilecek, vücudunun diğer bölgelerinde yeterli kalitede yağ dokusu olması gerekmektedir.
Kanser v.b. hastalıklara bağlı olarak göğsü tamamen alınmış ya da dümdüz olan kişilere yapılabilir. Belirli ölçüde bir göğüs dokusuna sahip olunması gerekmektedir.

Meme İmplantı Nasıl Takılır detaylı bir şekilde görmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz;

 

Kullanılacak yöntem hangisi olursa olsun, meme büyütme ameliyatı öncesi hazırlık aşamaları, ameliyat fiyatları, kullanılan teknikler, ameliyat sonrası ile ilgili aklınıza takılacak konular hakkında daha detaylı bilgi için, araştırmalarımıza kaynak olan hekimimizin sayfası olan dryuceldemir.com dan bakabilir, kendisi ile iletişime geçerek ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.