Cilt Sarkması Yüz Sarkması Neden Olur?

Cilt Sarkması Yüz Sarkması Neden Olur?

Cilt sarkması kısaca vücut sarkması yaşlanmanın meydana getirdiği bir tepkidir. Maalesef insanlar yaşlandıkça cilt gerginliğini kaybeder ve cilt sarkmaları meydana gelir. Bazı bayanlara bakarsınız ki cildinde gram sarkma yoktur. Diri bir et ve canlı bir cilt vardır.

Cilt Sarkmaları

Yaşı ilerlemiş ve sarkmaların ilk başladığı yer koltuk altı sarkmasıdır. Koltuk altı sarkması yaşayan bayanların yaşlarının ilerlemesi sonucu bu sarmalar aynı rutubetin duvarı sarması gibi bütün vücudu sarar. Bununla beraber göbek sarkması, yüz sarkması, boyunda sarkma gibi devam eder.

Vücudunuzun sarkmasını engellemeniz biraz zor olsa da önüne geçmek mümkün. Sarkmaları azaltmak için en etken şey ise spordur. Bununla beraber ciltte sarkmaları azaltmak için aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Cilt Sarkmasına Çözümler

  1. Cilt sarkması için en etkili yöntem evinizde hazırlayacağınız doğal maskelerdir. Cilt sarkmasına karşı maske tarifleri ile cildinizdeki sarkmalar büyük ölçüde geçirebilirsiniz.
  2. Koltuk altında meydana gelen sarkmalara karşı piyasadaki kremlerin hiç bir etkisi olmuyor. Olsa da inanın beklediğiniz kadar olmuyor. Bu nedenle koltuk altınızdaki sarkmalara karşı masaj uygulamanızda fayda var. Örnek olarak koltuk altınızdaki sarkmanın tam zıt yönüne doğru masaj yaparak azaltabilirsiniz.
  3. Nemlendirici krem kullananlar mutlaka boyun bölgesini de unutmaması gerekir. İlerleyen yaşlarda boyun bölgesinde de sarkmalar olur ve yaşı hemen ele verir. Bu nedenle boyun bölgesine önem verilmelidir. Boyun bölgesine masaj yaparken yukarıya doğru yani sarkmanın tam tersine doğru masaj yapılmalıdır.
  4. Vücutta sarkma sadece yaş ile doğru orantılı değildir. Bazen sarkmalar kendi hatalarınızdan dolayıda oluşabilir. Mesela devamlı kilo verme ve kilo alma durumunda vücut deformasyona uğrar ve böylece göbek bölgesinde sarkma meydana gelir. Bunu kilonuza dikkat ederek ve göbeğinize her gün 15 dakika boyunca masaj yapmanız durumunda bu sarkmayı durdurabilir hatta engelleyebilirsiniz.
  5. Yüz bölgesi sarkmasına karşı evde uygulayabileceğiniz yoga hareketleri size iyi gelecektir. Yüz yogası hakkında bilginiz yoksa mutlaka yazımızı okumalı ve yüz yogasının nasıl yapılacağı konusunda bilgi almalısınız. Yüz yogası boyun bölgesi, yanaklar, kaşların dikleşmesi ile sarkmaları durdurur. Hemde yüz yogasını her yerde yapabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu hareketler boyun sarkması, cilt sarkması gibi sorunlara iyi gelir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.