Sirke ile Saçlarınıza Can Verin

Sirke ile Saçlarınıza Can Verin

Sirke ile Saçlarınıza Can Verin; Sirkenin saça faydaları nelerdir? Saç köklerine direkt müdahale edebileceğiniz bir bakım kürü ile karşınızdayız. Sirke kürü hanımlar tarafından çok fazla tercih edilen ve en az sarımsak maskesi karda etkili olan bir yöntemdir ancak yine kötü koku nedeniyle bazı hanımların çok fazla ilgisini çekmediğini de belirtmek gerekiyor. Bakım kürü nasıl hazırlanır ve ne gibi faydalar sunar? Dilerseniz bu soruların yanıtlarını hep birlikte verelim.

Sirke Maskesi Ne İşe Yarar?

  • Saçlarınızın kısa sürede çok daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar ancak daha da önemlisi saçlarınızı uzatır.
  • Düzenli bakım ile birlikte nem dengesini de en iyi şekilde korur ve bununla birlikte saçlarınızın kök yapısını da daha güçlü hale getirir.
  • Kuru saçlar için etkili kürlerden bir tanesidir ve mat görüntüyü kısa sürede ortadan kaldırarak daha canlı ve daha dinamik bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olur.

Sirke Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sarımsak kürüne göre çok daha basit bir hazırlama şekline sahip ve bunun yanı sıra uygulama işlemi de aynı basitliğe sahiptir. Çeyrek çay bardağı su ile tam çay bardağı sirkeyi bir kapta karıştırıyorsunuz. İki sıvı madde kısa sürede homojenize hale geliyor ve kürünüz de hazır oluyor.

Yine her doğal bakım küründe olduğu gibi parmak uçlarımız ile özellikle saç diplerine masaj yapmaya başlıyoruz ve bu masaj sona erdikten sonra sirkenin iyiden iyiye saç diplerine çökmesi için saçlarımızı sarıyoruz ve bu aşamada yine streçleri tercih ediyoruz. Yarım saat ila 45 dakika arası bekletiyor ve daha sonra saçlarımızı açıyoruz. Sarımsak küründe olduğu gibi zeytinyağı müdahalesine gerek yoktur çünkü sirke tek başına etkili bir yöntemdir ve bu aşamada farklı bir ürün de ihtiyaç yoktur.

Kokusu çok kötü bunu kabul edelim ancak ılık bir duş ve şampuan desteği ile bu kokudan kısa süre içerisinde kurtulabiliyoruz. Günde bir ya da iki kez uygulanması tavsiye ediliyor ve kısa sürede etki gösterdiği söyleniyor. Doğru bir masaj yöntemi ile uygulandığı takdirde artık daha uzun, daha sağlıklı ve daha güçlü saçlar sizleri bekliyor olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.