Hızlı Saç Gürleştirme Yöntemleri

Hızlı Saç Gürleştirme Yöntemleri

Hızlı Saç Gürleştirme Yöntemleri İnce telli saçlara veya seyrek saçlara sahip olabilirsiniz. Ancak hızlı saç gürleştirme yöntemleri ile saçlarınızı kısa sürede gürleştirebilir ve daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Aslında zor gibi görünse de sizler için hazırladığımız saç gürleştirme formülleri çok işinize yarayacak.

Hızlı Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saç dökülmesi, ince telli saçlar veya seyrek saçlar kadınların korkulu bir rüyasıdır. Bu durumlar kadınların psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Bunun nedeni ise kadın her zaman güzel gözükmek ister.

Güzel görünen bir kadının öz güveni yerinde olur ve kendini daha iyi hisseder. Bu nedenle saçların bakımlı ve gür olması önemlidir.

Saçlar Neden Seyrelir?

Saçların seyrek olması ve saçların dökülmesi bir çok sebepten ötürü olabilir. Bu sebepleri sıralayacak olursak başlıcaları;

 • Saç boyamak
 • Röfle yaptırmak
 • Oriel ile saç açtırmak
 • Çok sık fön ve maşa kullanmak
 • Dengesiz beslenmek
 • Stres ve olumsuz hava koşulları

Bu nedenlerin bazılarına çözüm bulabilirken bazılarına ise çözüm bulamayabilirsiniz. Saç gürleştirmek için bir çok formül vardır.

Saç Gürleştirme Formülleri

 1. Piyasada bulunan ve saç dökülmesini, saç gürleştirme adında bir çok şampuan, yağ, serum ve kimyasal ürünler bulunmaktadır. Ancak kişisel fikrimiz diğer yani ikinci formüldeki doğal yöntemleri uygulamanızdır.
 2. Saç gürleştirme yöntemleri arasında en etkili yöntemler doğal ve bitkisel saç gürleştirme yöntemleridir.

Doğal Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saçları gürleştirmek için çok etkili yöntemler vardır. Saç gürleştirme yöntemleri arasında bulunan ve ilk sırada yer alan ısırgan otu ile saç gürleştirme yönteminden bahsedelim.

Isırgan Otu ile Saç Gürleştirme Yöntemleri

Isırgan otu saçları güçlendiren ve besleyen bir bitkiseldir. Özellikle kafa derisindeki yeni çıkan saçların daha sağlıklı ve güçlü çıkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saçları besler, ışıltı verir ve canlılık katar.

 

Bunların dışında saçları hızlı uzatır, saçları gürleştirir. Bir çok saç gürleştirmek için piyasada bulunan saç kremleri, saç şampuanları ve kremlerin içerisinde ısırgan otu bulunur.

Isırgan otu ile saç gürleştirmek için öncelikle aşağıdaki malzemeleri satın almalısınız. Ardından evde kolay bir şekilde saç gürleştirme maskesini yapabilirsiniz.

Malzemeler:

 • Su
 • Isırgan otu

Isırgan Otuyla Saç Bakımı ve Gürleştirme Maskesi Yapılışı

Çay demler gibi kaynamış suyun içerisine ısırgan otunu ekleyin. Tahta bir kaşık ile karıştırın ve demleyin. Isırgan otu suyu demlendikten sonra süzün ve saçlarınızı bu su ile yıkayın. Yıkama sonrasında bu suyu saçlarınızda en az 60 dakika bekletin ve ardından saçlarınızı yıkayın. Isırgan otu ile saç gürleştirme maskesini haftada 2 defa uyguladığınızda saçlarınızın gürleşeceğini gözlerinizle görebilirsiniz.

 

İbrahim Saraçoğlu saç gürleştirme yöntemleri arasında ilk bu yöntemden bahseder. Çünkü ısırgan otunun saçları gürleştirme de çok etkili olduğunu kendisi de bildiriyor.

Karanfil ile Saç Gürleştirme Yöntemleri

Kısa sürede saç gürleştirme yöntemleri arasında karanfil yöntemi vardır. Karanfil, saçların hacimli olmasını yani gürleşmesini sağlar. Bunun dışında saçların dökülmesi ve yeni saç oluşumunu destekler. Kırık saçları onarır ve kuru saçları tamir eder.

 

Evde karanfil ile saç gürleştirme kürü yapabilmeniz için aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Malzemeleri temin ettikten sonra kolay bir şekilde kürü hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 tutam kurumuş karanfil
 • Bir miktar su

Karanfil ile Saç Gürleştirme Kürü Yapılışı

Bildiğimiz çay demler gibi suyu kaynatın ve içerisine kurumuş bir tutam karanfili ekleyip demleyin. Demlenmiş su içerisinden karanfilleri süzün ve karanfilli su ile saçlarınızı yıkayın. Yıkama sonrasında saçlarınızda bu suyun 1 saat beklemesini sağlayın. Bekleme süresi sonunda saçlarınızı yıkayın.

Saçlar için karanfil kürünü haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda kısa sürede saçların gürleştiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

Sarımsak ile Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saçları gürleştirmek için sarımsağında çok faydası olmaktadır. Sarımsak kendi başına bile uygulandığında saç çıkartıcı bir etkisi olduğundan saçlar için oldukça yararlı bir bitkidir.

 

Sarımsak aynı zamanda saçları güçlendirerek kopmasını engeller, saçları gürleştirir ve dolgunlaştırır. Bir çok saç gürleştirme şampuanı, saç bakım kremleri ve saç kremleri içerisinde doğal sarımsak kullanılır. Saç gürleştirici sarımsak kürünü evde hazırlayabilmek için aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 3 diş sarımsak
 • Yarım çay bardağı süt

Saç Gürleştiren Sarımsak Kürü Yapılışı

Sarımsakları güzelce temizleyip, havanda ezin. Sarımsakların, saçlarınızı kokutmaması için yarım çay bardağı süt ile karıştırın. Karışımı direk olarak saç diplerinize uygulayın. Özellikle saçların seyrek olduğu bölgelere özen gösterin. Ayda iki defa uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun Saç Gürleştici Özel Kürü

İbrahim Saraçoğlu genel olarak katıldığı tüm programlarda saç gürleştirme kürü olarak aşağıdaki özel kür tarifini verir. Saç gürleştirmek için çok etkili olan bu doğal kürden de yararlanabilirsiniz.

Malzemeler:

 • Sarımsak yağı
 • Badem yağı
 • Çam Yağı
 • Havuç yağı
 • Buğday yağı

Hazırlanışı ve Yapılışı:

Yukarıdaki tüm bitkisel yağları uygun bir kase içerisinde karıştırın. Karışımı saç diplerinize sürün ve 5-6 dakika boyunca elleriniz ile saçlarınıza masaj yapın. Ancak bu masaj sırasında çok sert hareketlerden kaçının.

Bu özel saç gürleştirme kürünü düzenli olarak haftada bir defa uyguladığınızda yaklaşık 2 ay sonra saç dökülmesi duracak, saçlar gürleşecek ve yeni saçlar çıkmaya başlayacak.

Saç Gürleştirme Önerileri

Saç gürleştirme yöntemleri dışında saç gürleşmesi için bazı önerilerde de bulunmak istiyoruz. Bu önerileri de dikkate alırsanız saçların gürleşmemesi için hiç bir faktör yoktur.

 • Sizlere yazdığımız saç gürleştirme maskelerini saç diplerinden başlayıp, tüm saçlara uygulamaya çalışın.
 • Saçlarınızı çok sıcak su ile kesinlikle yıkamayın. Saç yıkama suyu ya soğuk yada ılık olmalıdır.
 • Fön, jöle, saç spreyi veya saç düzleştirici gibi saç şekillendiricileri olabildiğince az kullanmaya çalışın.
 • Saç dökülmeleri ve saç gürleştirme için kullandığınız saç şampuanlarını, saç kremlerini arada da olsa kullanın.
 • Saçlarınızda kırıklar ve çatallaşmalar oluştukça saçlarınızdaki kırıkları aldırmaya çalışın. Saçlarınızda oluşan kırıklar, sağlıklı saç tellerinin yapısını bozmaktadır.
 • Saçlarınıza zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz. Özellikle organik zeytinyağları ile kafa derisine yapılan masaj sonrasında saçların çok güçlendiği ve çok sağlıklı olduğu kanıtlanmıştır.
 • Saç gürleştirme kürleri ve saç gürleştirme maskeleri zaman içerisinde mutlaka etki edecektir. Hemen etki etmiyor diye vazgeçmeyin.
YORUMLAR

 1. blank Ayşe dedi ki:

  Teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz ☺

  1. blank Deniz dedi ki:

   İşe yaradımı ?

 2. blank Ipek dedi ki:

  Kizlar ince sac sevmeyebiliriz ama cok kalin sacta guzel degil