Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Eğer küçük yapılı gözlere sahipseniz, sizlere vereceğimiz küçük gözlere yapılması makyaj sayesinde artık çok rahat ve küçük gözlülere yakışan makyaj tekniği sayesinde günlük yaşamda çok rahat edeceksiniz. Bu yazımızda sizlere 1ciltbakimi.com olarak Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? ve Küçük göze sahip olanların yapması gereken makyaj teknikleri sizlerle…

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Küçük göz yapısına sahip olanlar makyaj seçiminde biraz zorlanırlar. Bunun nedeni çok abartılı makyajların küçük göz yapısına sahip olanlara çok yakışmamasıdır. Bu durumda küçük gözlere tercih edilen göz makyajını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Fondöten ile Astarlayın

Küçük gözlere yapılması gereken ilk işlem olarak göz kapaklarınızın üzerinde bir astar görevi görecek olan fondöten sürerek başlamanızda fayda var. Fondöten hem makyajın daha kalıcı olmasını hemde gün boyu akmamasını sağlayacaktır.

Göz Kapağı çizgisi (Eyeliner) Seçimi

Göz kapağı çizgisi kısacası eyeliner için bir renk seçimi yapabilirsiniz. Eyeliner seçiminiz siyah veya kahverengi gözlere sahipseniz, mavi , pembemsi mor renkleri uyarken , yeşil ve ela gözlere renk tavsiyemiz , mavi ve kahverengi tonları olacaktır.

Eyeliner uygularken kısa darbeler ve göz kapağının iç köşesinden dış köşesine doğru uygulamak profesyonel makyözlerin uyguladığı taktiklerden birisidir. Sizde buna dikkat ederseniz daha iyi olacaktır.

Maskara ile Kirpiklerinize Güzellik Katın

Eğer mümkünse maskara sürmeden önce kirpiklerini büküp ardından maskarayı sürün. Bu şekilde işlem daha doğru gidecek ve kalıcılığını alacaktır.

Kirpiklere Maskara Sürümü

Kirpiklerinize maskara sürün ve daha güzel , şık gözükmesini sağlayın. Mümkünse ikinci katı atmamak için dikey konumda yukarıdan aşağıya doğru işlemi gerçekleştirin.

Artık makyajınız bitti. Böylece Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? öğrenmiş oldunuz. Bu makyaj tekniğini istediğiniz zaman uygulayabilir sadece renkleri değiştirerek makyaj tekniğini uygulamanız yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.