Menü x

Selülit yapan içecekler
9 Eylül 2014
900
0

Çatlak ve Selülit Tedavisi

Selülit yapan içecekler

Yazı: sadmin 9 Eylül 2014

Selülit hem bayanlarda hemde erkeklerde ciddi bir rahatsızlıktır. Özellikle son zamanlarda genç bayanlarda bile selülit sorunları mevcut. Bir çok kadını selülit korkusu sararken, bazı kadınlarda ise selülitin “s”si bile yoktur. Peki neden yoktur diyecek olursanız, bazı gıda ve içeceklerden kendilerini koruduklarından kaynaklanıyor.

Vücudunuzda selülit olmamasını istiyorsanız, öncelikle spor yapmalı, yediğinize dikkat etmeli ve Selülit yapan içecekler ile temasınızı kesmeniz gerekmektedir.

Selülit hakkında yanlış bilinen bazı gerçekler vardır. Selülit, şişman veya zayıf farketmeksizin her bayanda oluşabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında içtiğiniz asitli içecekler, yağlı süt ürünleri, şekerli içecekler, alkol ve özellikle kahve selülit yapan içeceklerdir.

Şimdi sizlere sırasıyla selülit yapan içecekler hakkında detaylı olarak bilgi verelim.

Selülit Yapan İçecekler

Selülit yapan içecekler

Alkol Selülit Yapar mı?

Selülit yapan içeceklerin başında alkol geliyor. Ancak bunun bir düzeyi de var. Mesela haftada 1 kadeh alkol alıyorsanız, selülit açısından çok değişkenlik göstermese de sorun yok ancak aşırı alkol tüketiminiz varsa selülit problemi yaşarsınız. Bu nedenle selülitten kurtulmak için önecelikle alkolü kesmeli veya en aza indirmeniz gerekmektedir.

Çay ve Kahve Selülit Yapar mı?

Çay ve kahve aslında o kadar selülite etki yapmaz. Yapar ama çok değil. Asıl selülite etki yapan şey çay ve kahvenin içine atılan şekerdir. Gün içerisinde 5 bardak çay içilse içine 10 tane şeker atılırsa selülit o zaman oluşacaktır.

Asitli içecekler Selülit yapar mı?

Çoğu asitli içeceğin içinde şekerde vardır. Şerkerinde selüliti tetiklediğini söylemiştik. Bu nedenle asistli içeceklerden uzak durduğunuz sürece selülitte vücudunuzdan ayrılacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.