Kaşları Kalın Göstermek İçin Öneriler

Kaşları Kalın Göstermek İçin Öneriler

Kaşlar bayanların yüzde en dikkat çeken yerdir. Kaşların biçimli olması bayanların en büyük şansıdır. Bakışlarına ayrı bir anlam ve derinlik katmaktadır.

Kaşları Kalın Gösterebilmek için Kaş Kitleri

Kaş yapılarından rahatsız olan kadınlar çeşitli yollar ile kaş şekillerini olduğundan daha fazla kalınlaştırmak istemektedirler. Tek sıra kaş yapılarına sahip olan kadınlar kaş kitlerine sahip olabilirler. Kaş kitleri kaşların yapılarını düzeltebilmek adına kullanılmaktadır. Makyaj hilelerinde en çok kullanılan uygulamalardan biridir.

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaşların aralarında kalan boş kısımları kaş kalemi ile doldurabilirsiniz. Kaş kalemi derinizde gözüken yerleri kapatmaya yaramaktadır. Kaşlarda bu kısımlar doldurduktan sonra kaş fırçası yardımıyla hafif bir şekilde yukarı taranmalıdır. Kaş kiti uygulamasına bu adımdan sonra geçebilirsiniz. Kaş kitlerinde genel olarak iki renk bir arada bulunmaktadır. Kahverengi tonlarında ya  da açık tonlardan oluşmaktadır. İki renk ile beraber kaşlar daha şekillendirilir. Alt kısımdan açı verilir ve daha fazla kalınmış gibi gösterilir. Bu uygulama da zorluk çekmeniz çok zor çünkü kitin içerisinden çıkan fırça size yardımcı olacaktır.

Boya ile Kaşları Kalınlaştırmak

Kaşlarınız şekillendirdiniz. Ancak gün içerisinde dağılmaya karşı endişe duyabilirsiniz. Bu durumlarda kaş spreyi kullanarak kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz. Pisaya da satılan ürünler ile beraber kalın kaşlara sahip olabilir ve kaş sabitleyiciler ile gün sonuna kadar sorunsuz kullanabilirsiniz. Günün sonunda mutlaka temizlemeyi unutmamalısınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kaş şekillendirmek ve kalın gösterebilmek için kaş kalemi kullanırken, kalemin rengine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Siyah kaşların aralarında siyah kalem süremezsiniz. Ten yapısına uygun olmamaktadır. Siyah kaşlar kahverengi kalemler tercih etmelidir. Özel üretilmiş olan kaş kalemlerinden alabilirsiniz. Sarıya yakın ve kumral tonları ise kendi renklerinden bir ton açık renk tercih etmelidirler. Koyu kalemler yapmacık bir hava katacaktır.
  • Kaşlarını kalem ve kitlerle kalınlaştırdınız fakat kaşların uzunluğuna dokunmamalısınız. Kaşları olduğundan uzun göstermek yapmacık bir ifade yaratacaktır.
  • Kaşları biçimlendirip daha sonra belirgin durmasını istiyorsanız, kaş altı aydınlatıcı ile daha dikkat çekici bir görünüm yaratabilirsiniz. Kaş çevrelerine uygulayacağınız aydınlatıcılar ile kaşların daha çok ortaya çıkması sağlanmaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.