Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

İnsanların normal yaratılış itibari ile gözler belirli özelliklere sahip olarak oluşur. Daima gözün dışarıda kalan bölümü,  içeri bölümlere göre daha yukarıdadır.  Yatay olarak bulunan göz çevresi belirli bir açıya sahiptir ve genel anlamda insanlardaki göz yapıları birbiri ile aynıdır.

Bazen yaşın verdiği olumsuz etkiler nedeni ile bazen de genetik olarak oluşan durumlardan ötürü, göz yapılarında düşme meydana gelir. Ya da son dönem artan estetik operasyonlar neticesinde insanların her bölgede istedikleri operasyonu yaptırma isteklerinin bir sonucu olarak göz estetiğine ihtiyaç duyulur. Böylesi durumlarda uygulanan göz bölgesini şekillendirme operasyonlarının genel anlamı göz estetiği operasyonları olarak bilinir.

blank

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği, göz yapısını beğenmeyen kişilerin tercih ettikleri bir estetik operasyondur. Yaşa bağlı gelişmesinin yanı sıra göz şeklinden memnun olunmaması durumunda da bu operasyona başvurulabilmektedir. Göz kenarlarında gerçekleştirilen işlemler neticesinde, gözde farklı bir görünüm meydana getiren badem göz estetiği, genelde ünlüler dünyasında popüler olan bir estetik operasyondur. Estetik operasyon sonucunda daha etkili bir görünüme kavuşan gözler, uygulanacak makyajın ardından oldukça farklı bir görünüme kavuşmaktadır.

Badem göz estetiği fiyatları, yapılacak olan işleme, işlemi yapacak olan doktor ve ekibine ayrıca klinik yada güzellik merkezinin ünlülük derecesi gibi bir çok faktöre bağlı olarak dan değişkenlik gösterir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği, oldukça kısa süren bir işlemdir. Toplamda yarım saat gibi bir sürede işlem tamamlanır. Cerrahi müdahale ile gerçekleştirilen işlemde, lokal anestezi tekniği uygulanır. Operasyondan önce işlem uygulanacak bölümler işaretlenir. Göz kenarlarından yukarıya doğru verilecek açı sırasında milimetrik oynamalar oldukça önemlidir. Gözün açısı değiştirilmeden uygulanan bu işlemde, göz kenarları yukarı doğru kaldırılarak bir askı yöntemi ile kıkırdak yapı içerisine sabitlenir. Yapılan bu işlemlerin ardından badem göz operasyonu gerçekleşmiş olur. Hasta bu süre içerisinde kendinde olduğundan, tepkilere cevap verebilir ve konuşabilir. Son olarak atılacak 4- 5 küçük dikiş ile işlem tamamlanır.  Bir hafta içerisinde dikişlerin alınması ile hasta normal hayatına dönebilir. Badem göz estetiği önce ve sonra için aşağıdaki görsele göz atabilirsiniz.

blank

Badem göz estetiği hakkında video.

Badem Göz Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Badem göz estetiği, tamamen kişilerdeki estetik algıya göre şekillenen bir operasyondur.  Göz yapısının bu operasyon için uygun olması halinde bu işlem yapılabilmektedir. Göz estetiği operasyonları, düşük göz yapısına sahip kişiler tarafından daha fazla tercih edilen operasyonlardır.  Gözleri yukarı kaldırarak daha etkileyici bir göz yapısına sahip olmayı hedefleyen bayanlar, sıklıkla bu işleme başvururlar. İşlemin bir artı yönü de, beğenilmeyen işlemlerin geri alınabilmesi özelliğidir. Yapılan operasyondan sonra hasta eğer yüzüne yakışmadığına karar verirse, yapılan askı işlemi yerinden alınabilir ve göz tekrar eski görüntüsüne kavuşturulabilir. Bu nedenle de oldukça tercih edilen bir operasyondur.

Badem Göz Estetiği Kalıcı Bir İşlem Midir?

Göz estetiği operasyonu, basit bir işlemdir. Çok kısa sürede gerçekleşen bu işlemde gözün kaldırılan kısmı, zaman içerisinde beğenilmediği taktirde tekrar yerinden indirilebilir.  Zaman içerisinde tekrar kendiliğinden de düşmesi olası bir ihtimaldir. Yaklaşık olarak 4 – 5 yıl kendini koruyabilen bu operasyon, daha sonra tekrar yapılmalıdır.  Yüzde gelişen etkilere bağlı olarak, göz yapısı da değişiklik gösterir. Bu değişimler ise zamanla askıya alınan derinin düşmesine neden olur. Bu nedenlerden ötürü devamlı olarak badem göze sahip olmak isteyen kişilerin belirli aralıklarla bu operasyonu tekrarlatması gerekir.

Badem Göz Estetiğinin Etkileri

Badem göz estetiği, birçok bayanı günlük problemlerinden kurtarmaktadır. Bakımlı bayanların tercihi makyaj uygulamaları, göz çevresindeki kusurları kapatıcı ürünlere sahiptir. Her gün uygulanan bu göz kapağı rötuş işlemleri, badem göz ameliyatı ile son bulur.  Karşıdan bakıldığında hiç anlaşılmayan bir operasyon olması nedeni ile güvenle tercih edilebilir bir operasyondur. Bu nedenle düşük göz yapısı olmayan bayanlar da, bakışlarına derinlik ve anlam katmak için bu uygulamayı tercih ederler.

  • Göz estetiği sonrası, kişinin yüz ifadesi tamamen değişir. Bu özelliği ile oldukça etkileyici bir konumdadır.
  • Pozitif bir yüz ifadesi taşıyan kişilerin hayatları bu durumdan olumlu yönde etkilenmektedir. Operasyon öncesine kadar düşük bir yüz ifadesine sahip olan hastalar, operasyondan sonra daha olumlu ve pozitif bir yüz ifadesine sahip olurlar.
  • Badem gözün çeşitli makyaj hileleri ile etkisinin artırılması mümkündür. Saçları arkadan bağlamak sureti ile yüz çevresini açıkta bırakmak ve ince dokunuşlar ile hareketli far uygulamaları yapmak, gözlerin etkisini artırmaktadır.

Badem göz estetiği sonrasında, hiçbir dokunuşa gerek kalmadan makyajsız olarak bile güzel gözlere sahip olmak mümkün olur.

Badem Göz Estetiği Hangi Göz Tipleri İçin Uygundur?

Gözler, yüzün merkezinde yer alır ve bakışlar yüzün genelini etkiler. Çekik ve badem göz şekilleri de birçok bayanın arzuladığı göz modelleridir.  Göz yapısı şekil itibari ile bozuk olan kişiler, kendilerini bu anlamda mutsuz hisseder. Düşük göz yapısına sahip bayanların tercih edecekleri badem göz operasyonları, yüz ifadesi açısından oldukça başarılı sonuçlar veren operasyonlardır. Böylece yorgun ve mutsuz yüz ifadesine sahip olan kişiler, bu operasyon sonucunda daha dikkat çeken bir bakışa ve yüz ifadesine sahip olabilirler.

Badem Göz Estetiği Sonrasındaki Süreç

Göz estetiği operasyonları küçük çaplı operasyonlardır ve sınırlı uyuşturma uygulanır. Bu nedenle hastanede yatış işlemi gerekmez.  Lokal anestezi etkisi atıldıktan sonra, aynı gün hastaneden taburcu olmak mümkündür. Herhangi bir komplikasyon gelişmesi durumunda hastaların hastanede gözetim altında tutulması gerekir. Böyle bir durum oluşmadıkça birçok hasta aynı gün taburcu olabilmektedir.

Operasyonun yapıldığı bölge, bir hafta kadar darbelerden korunmalıdır. Makyaj uygulamasının hafif ölçüde yapılması, göz sağlığı açısından önem taşır. Gözde ovalama gibi baskı yapıcı hareketlerden uzak durmak ve bölgeyi bir hafta kadar sudan korumak yeterlidir. Operasyon sonrasında ağrı oluşması çok nadir olarak görülmektedir. Kişi, kısa süre içinde normal hayatına dönebilir.

badem göz estetiği önce ve sonrası

Badem Göz Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Badem göz estetiği yapıldıktan sonra, dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Operasyondan sonra oluşacak herhangi bir durumdan göz de direkt olarak etkileneceğinden dolayı iyileşme sürecine dikkat edilmesi gerekir.

  • Operasyondan sonra aynı gün hastaneden taburcu olmak mümkündür. Ancak gerekli kontrolleri hastanın kendisinin yapması gerekir.
  • Göz bölgesinde masaj tarzı baskı yaratıcı işlemlerden kaçınılmak gerekir.
  • İlk iki gün su değdirmemek çok önemlidir. İlerleyen günlerde yüz yıkarken yavaş hareketler ile operasyon bölgesi de yıkanabilir.  Yapılacak makyaj uygulamalarında kesinlikle o bölgeye yoğunlaşmamak gerekmektedir.
  • Olabildiğinde hafif makyajlar ile bölgeyi dış görünüme hazırlamak, ilerleyen dönemlerde sorun yaşamamak açısından önem taşır.

Operasyon bölgesinde meydana gelecek tahriş ya da kızarıklık gibi durumlarda evde müdahalede bulunmak yanlış bir davranıştır. Herhangi bir beklenmeyen durumda hemen doktor ile iletişime geçilmeli ve gerekli müdahalenin doktor tarafından yapılması sağlanmalıdır.

Badem Göz Estetiğinde Olumsuz Bir Durum Ortaya Çıkar mı?

Herhangi bir zorlama yaşanmadığı sürece badem göz estetiğinde olağanüstü bir komplikasyon yaşanması olasılığı çok düşüktür. Ancak beklenmedik durumlarda bir sorun oluşabilir bu sorunlar da uzun süreli problem yaratıcı nitelikte değildir. Gerekli özen ve dikkat gösterildiği taktirde, herhangi bir problem yaşanmadan bir haftalık süreç atlatılabilir.

Günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alan badem göz estetiği operasyonu, birçok uzman tarafından gerçekleştirilen basit bir operasyondur. Bu nedenle daha sonradan problem yaşamamak adına gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra güvenilir bir uzmana gitmek oldukça önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.