Limon ile Sivilce Tedavisi

Limon ile Sivilce Tedavisi

Limon ile Sivilce Tedavisi Sivilce tedavisinde kullanılan bir çok ilaç ve tedavi yöntemleri cebinizi yakabilir. Bu nedenle sizlere hem masrafsız hemde evinizde uygulayabileceğiniz sivilce tedavisi yöntemlerinden olan limon ile sivilce tedavisi yönteminden bahsetmek istiyorum.

Limon ile sivilce tedavisi yönteminde içerisinde kullanacağınız malzemelerin hem az olması hemde fazla vakit harcamadan evinizde rahatça yapabileceğiniz bir tedavi yöntemidir. Limon ile sivilce tedavisi yönteminde pudra ve limon karışımından oluşan bir maske olacak. İçerisinde hiç bir şekilde kimyasal madde bulunmayan tamamen doğal sivilce tedavisi uygulamasıdır.

Limon ile Sivilce Tedavisi Tarifi

Malzemeler

  • Limon ( 1 adet )
  • Pudra ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir kase içerisine 1 yemek kaşığı pudra ile 1 limonu tamamen pudranın içerisine sıkın. Ardından karışımı tamamen bir kaşık ile karıştırın. Limon ile sivilce tedavisi yönteminde hazırladığınız karışımı sivilce olan bölgeye uygulayın.

Uygulanan bölge üzerinde 20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile temizleyin. İki günde bir kere uygulayacağınız limon ile sivilce tedavisi yönteminde bazı durumlarda sadece limon sürenler de var. Ancak limon ve sivilce ile karıştırıldığında gerçek bir etki yaparak sivilceleri kurutmaktadır.

Limonun ve Pudranın Sivilceye Etkisi

Limon içerisinde bulunan mineraller ve vitaminlerin cilt üzerindeki sivilce izlerinin yok olmasında büyük rol oynar. En kötü ihtimalle 2 hafta boyunca uyguladığınız limon ile sivilce tedavisi yöntemi sayesinde yeni oluşacak sivilce izlerini bile kontrol haline alacaksınız.

Eğer sivilce tedavisi için kimyasal maddeler uzak durmak istiyorsanız tamamen doğal yollara başvurmalısınız. Doğal maskeler yardımıyla hem sivilcelerinizden kurtulacak hemde sivilcelerin çıkmasını engellerken arada sırada da olsa çıkan sivilcelerinizden iz kalmayacaktır.

Cildinizde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmayın , yolmayın veya kopartmayın. Sadece yapmanız gereken yukarıda sizlere sunduğumuz sivilce maskesini uygulayın ve sağlıklı hemde doğal bir sivilce tedavi yöntemi uygulayarak sivilcelerinizden kurtulun.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber sivilce tedavisinde bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu sivilce tedavi yöntemleri arasında lazer , kremler , ilaçlar gibi yöntemler vardır. Ancak sizlere tekrar tekrar söyleyebilirim ki her şeyin tedavisi doğada mevcuttur. Bu nedenle doğal yollarla sivilce tedavi yöntemlerini denemenizi tavsiye ederiz. Hem kesenize zarar vermezsiniz hemde tamamen doğal yollarla sivilce tedavisi olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.