Akne Lekeleri Nasıl Geçer?

Akne Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt üzerinde çıkan akneler daha sonra akne lekeleri bırakır. Geriye kalan akne lekeleri kırmızı, kahverengi ve deride oluşan çukurlar bırakır. Akne lekelerini geçirmek büyük bir uğraş ve zaman gerektirir.

Akne lekelerinin geçebilmesi için sizlere zamandan tasarruf sağlayacak bir yazı paylaşmak istiyorum. Böylece akne tedavisi olarak hem zamandan hemde akne problemleminden kısa sürede kurtulmuş olacaksınız.

Akne Lekeleri Nasıl Geçer

Akne lekeleri nasıl geçer dediğimizde aklımıza gelecek 3 (üç) adet tedavi yöntemi geliyor. Akne tedavi yöntemleri olarak ilaç ile akne tedavisi, lazer ile akne tedavisi ve kimyasal peeling ile akne tedavisi yapılmaktadır.

Şimdi bu akne tedavilerinin çeşitlerini ve sizlere ne gibi fayda sağladığını anlatmak için bunları bir başlık altında açıklayalım.

İlaçla ile Akne Lekeleri Nasıl Geçer

İlaçla akne tedavisi, ağız yoluyla kullanılan ilaçlar sayesinde tedavi edilebilir. Aynı zamanda akne üzerine sürülen akne kremleri sayesinde derinin soyularak leke tedavisi yapılabilmesi için krem ile tedavi edilebilir. Ancak krem ile akne tedavisi yaklaşık 1 yıl kadar sürmektedir.

İlaç ile akne tedavisi esnasında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususlar güneşten korunmanız gerekir. Güneş ışınları akneyi cilde daha çok yerleştirir. Bu nedenle akne problemi olanlar güneşin zararlı ışınlarından kendini korumalı gerekirse, güneş kremi sürerek güneş altına çıkmalıdır.

Sizlere akne kremi olarak tavsiye edebileceğim Dermoday Acnelogen Krem Anti Acne Solution Skin Care tavsiye edebilirim. Fiyatı yaklaşık olarak 35-40 TL arası değişmektedir.

Lazer ile Akne Lekeleri Nasıl Geçer

Lazer akne lekeleri üzerinde en hızlı tedavi yoludur. Hem daha kısa sürede sonuç alırsınız, hemde hızlı bir uygulamadır. Cilt altına etki eden lazer ışınları akneleri ve akne lekelerini iyileştirerek sonuç verir.

Akne problemi yaşan bir çok kişi tarafından tercih edilen lazer ile akne tedavisi yöntemi, diğer yöntemlere göre biraz daha pahalıdır. Ancak net sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz resimdeki  bayan lazer ile akne tedavisi sonucunun bir örneğidir. Lazer ile Akne tedavisi öncesi ve sonrası resimde de açıkça görülmektedir.

Kimyasal Peeling ile Akne Lekeleri Nasıl Geçer

Üçüncü ve son yöntemimiz kimyasal peeling ile akne tedavisidir. Kimyasal peeling ile cilt üzerinde bulunan ölü derinin kaldırılması yöntemiyle yapılan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi yöntemi ile kısa süre içerisinde aknelerde azalma söz konusu olur. Ancak yaklaşık 8-10 seans sonunda tepkimeler başlayacaktır.

Kimyasal Peeling ile yapılan akne tedavisi süresince cildinizi çok iyi korumalı ve devamlı cildinizin nem oranını iyi tutmanız gerekmektedir. Bu nedenle nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

Sizlere önerebileceğimiz Avène Peeling Etkili Bakım Kremi Siyah Nokta ve Akne İzleri İçin Cleanance kimyasal peeling kremi olabilir. Fiyatı yaklaşık olarak 30-40 TL arası değişmektedir.

Umarım bu yazımızda sizlere Akne Lekeleri Nasıl Geçer hakkında güzel bir makale hazırlamışızdır. Eğer aklınıza takılan sorularınız olursa Akne Lekeleri Nasıl Geçer veya yöntemlerle alakalı sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.