Aspirin ile Sivilce Tedavisi

Aspirin ile Sivilce Tedavisi

Cildinde sivilce olanlara aspirin ile sivilce tedavisi yapabilecek bir maske önerimiz olacak. Aspirin içinde bulunan bazı maddeler sivilceleri kurutabilen özelliklere sahiptir. Sizlere aşağıda vereceğimiz sivilce maskesi sayesinde cildinizde bulunan sivilcelerden kurtulabileceksiniz.

Aspirinli Sivilce Maskesi

Malzemeler

  • 5 adet Aspirin
  • 1 çay kaşığı bal
  • Yarım limon

Aspirin Maskesi Hazırlanışı : Sarımsak dövücü içerisine aspirinleri atın ve toz haline gelene kadar ezin. Ardından üzerine 1 çay kaşığı bal ve yarım limonu sıkın. Daha sonra maskeyi, aspirinler içine iyice karışana kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi sivilce bulunan yerlere masaj yaparak sürün ve yarım saat kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Aspirinli sivilce maskesini haftada 1 gün uyguladığınız taktirde yeterli olacak ve cildinizde bulunan sivilcelerden kurtulurken, o bölgede bir daha sivilce çıkma olasılığını yok etmiş olacaksınız.

DİKKAT: Bazı hassas ciltler aspirin veya bala karşı alerjisi olabiliyor. Bu nedenle sivilce maskesini öncelikle cildinde herhangi bir yere sürerek deneme yapabilir. Eğer kızarıklık veya herhangi bir tepkime alıyorsa kullanmamasında fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.