Tamamen Doğal Kivi Maskesi ve Kivi Maskesinin Cilde Faydaları

Tamamen Doğal Kivi Maskesi ve Kivi Maskesinin Cilde Faydaları

Tamamen Doğal Kivi Maskesi ve Kivi Maskesinin Cilde Faydaları; İlk olarak kivinin faydalarını anlatmak istiyorum. Kivi cildin ölü tabasını temizler. Cildi aydınlatır. Aynı zamanda da bakterileri öldürür. Kış aylarında çoğunluk tükettiğimiz kivi hem bünyemize gelen faydaları hem de cildimize olan faydalarıyla oldukça zengindir. Vitamin açısından oldukça zengin bir meyvedir.

Tamamen Doğal Kivi Maskeleri

Kivi C vitamini bakımından oldukça zengin ekşi bir meyvemizdir.  Ayrıca kivi de magnezyum, fosfor, B vitamini ve kalsiyum mineralleri açısından oldukça zengin bir meyvedir. Bu vitaminler cildimize oldukça faydalıdır.

Kivi Halkası

Kiviyi alırken olgunlaşmış bir kivi seçin. Daha sonra kabuklarını zar gibi soyun.  Daha sonra kiviyi ince ince dilimleyin. Daha sonra dilimlediğiniz bu halkaları yüzünüze yerleştiriyorsunuz. 10 15 dakika kadar dinlendirip alıyorsunuz.

Kivi Püresi

Kivinin kabuklarını soyuyoruz. Daha sonra 4 e bölüp blendera atıp püre halini alana kadar parçalıyoruz. Daha sonra tülbendi bu hazırladığınız kivi suyuna batırıp yüzünüze kompres yapıyorsunuz. Bu uygulamayı yaptıktan sonra 10 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayınız.

Kivi Maskesi

Kiviyi blender da su kıvamına gelecek şekilde parçalıyoruz. Daha sonra kivinin suyuna kil ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz ve krem kıvamına getiriyoruz. Hazırladığımız bu karışımı yüzümüze sürdükten 10 15 dakika sonra yıkıyoruz. Genellikle bu karışım yağlı ve sivilceli ciltlere iyi gelmektedir.

Yağlı Ciltler ve İnce Tenler İçin Kivi Mucizesi

Genellikle bu tene sahip olan kişiler kadınlardır. Erkeklerin daha çoğunlukta kalın tenleri vardır. Bu karışım cildinizdeki gözenekleri sıkılaştıracağı için yağlanma oranını dengelemektedir. Eğer sivilceniz var ise kille karışım olan maskeyi sürmenizi tavsiye ederim. Fakat yağlı ve ince tenlere sahipseniz haftada 2 kere 15 er dakikalık maske uygulamanız yeterli olacaktır.

Normal Ciltler için Kivi Mucizesi

Bu maskeyi normal cilde sahip olanlar sürdüklerinde cildi daha berraklaştırıp rengini açar. Haftada 2 kere 10 ar dakikalık maske uygulamanız yeterli olacaktır.

İnce ve Kuru Ciltler İçin Kivi Mucizesi

Bu hassas bir cilttir ve gerçekten özenle bakım ister. Cildin bakımı ve yenilenmesi gerekmektedir. Bunun için de ihtiyacı olan C vitamini kivinin kabuklarında saklıdır. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Yalnız teninizin tahriş olmaması için bu maskeyi 5 dakikadan fazla uygulamamanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.