Cilt Yenileyici Maskeler

Cilt Yenileyici Maskeler

Cildimizi dış etkenlerden koruyabilmemiz ve sağlık ile ışıldamasını sağlayabilmek için kullanacağımız cilt yenileyici maskeler, çok fazla para harcamadan evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tariflerdir. Cilt yenileyici maskeler ile ışıl,ışıl, genç ve sıkı bir cilde kavuşmanız da mümkündür.

Olduğunuzdan daha genç gösterecek olan bu cilt yenileyici maskeler sizlere ayrı bir hava katacaktır. Evinizde kolay bir şekilde hazırlayacağınızdan boş bir vaktinizi de ayırmanız kolay olacaktır.

Kolay Hazırlayabileceğiniz Yenileyici Maskeler

Evde kolay bir şekilde hazırlayacağınız maskeler ile cildinizi yenilemeniz mümkün. Ayrıca bunun için tonlar para ödemenize de gerek kalmıyor. Sadece cilt tipinizi belirlemeniz gerekmektedir. Evde bulabileceğiniz ve ekstra para harcamaya gerek olmadan cilt yenileyici maskeler hem cildinizi koruyacak hem de onarma görevi yapacaktır. Özellikle de bitkisel ürünler ile hazırlayacağınız maskeler oldukça ekonomik olup kolaylık ile sağlanabilmektedir. Tüm cilt tiplerine uygun olan maskeler de bulunmaktadır. Bu maskelerin en başında ise domates maskesi bulunmaktadır.

Domates Maskesi

blank

Domates maskeniz içinse 2 adet domatesi bir güzel soyun üzerine 1 çorba kaşığı süt ekleyip mikserden geçirin. Önceden toniklediğiniz cildinize sürün kuruyana kadar bekletin. Daha sonrasında ılık suyla duruladığınız cildinize haftada 2 kez uygulamayı yapabilirsiniz.

Muzlu Maske

blank

Cildin yenilenmesinde ve ferahlanmasında kullanılan diğer maskemiz ise muz maskesidir. 1 adet muzu iyice ezin 1 çorba kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Cildinize sürdüğünüz maskeyi 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp temizleyin. Haftada bir kez uygulayacağınız maske gözeneklerinizin sıkılaşmasını ve cildin yenilenmesini de sağlamaktadır.

Süt ve Yumurta Maskesi

blank

Cildi yenileyici ve sıkılaştırıcı özelliği olan diğer maskemiz ise süt ve yumurtayla kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. 1 çorba kaşığı sütün içine 1 yumurtanın beyazın koyarak köpürene kadar çırpın. Daha sonrasında ise temizlemiş olduğunuz cilde uygulayıp 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Onarıcı ve Bakım Yapıcı Maske

Onarıcı ve bakım yapıcı özelliğine sahip olan binlerce farklı maske tarifleri bulunmaktadır. Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çok olan bu maskeler özellikle de doğal ürünler ile evde kolayca yapılabilmesi sebebi ile çok sevilerek uygulanmaktadır. 1 adet yumurta akı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı aleo vera jelini beraber karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürdükten sonra yarım saat bekletin. Daha sonrasında ise ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez uygulayabileceğiniz bu maskeyi düzenli kullanırsanız eğer sonucunu da çok iyi bir şekilde alırsınız.

Onarıcı ve Bakım Maskesi Faydaları

Ciltte oluşan pürüzlenme ve pullanma gibi sorunlar ortadan kaldıran bu maske cildin savunma sistemini güçlendirir ve mükemmel bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca da parlak bir cilt tonu oluşmasında sizlere yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.