Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Günlük hayatımızda çok fazla tüketilmesinin hekimler tarafından zararlı görülen bu çayın içeriğinde birden fazla çok yararı bulunmaktadır. Çay ile yapacağınız bakım maskelerini sizlerle paylaşacağız.

Çayın Sivilceye Etkisi

Çayın en etkileyici ve bilinen özelliği demlenmiş olan poşet çayın sivilce üzerinde gösterdiği etkisidir. Sivilcelerin üzerine demlenmiş çay poşetini ılık haldeyken koyarak 5 dakika boyunca sivilce üzerinde bekletin. Beklettikten sonra hemen yıkamayın ve sonucu gözleriniz ile göreceksiniz.

Çay ile Cildi Canlandıran Maske

Malzemeler

  • Bal
  • Yoğurt
  • Çay

Hazırlanışı

Bütün malzemeler 1 tatlı kaşığı ile tabağa konur ve tahta kaşık yardımı ile karıştırılır. Gözleriniz hariç yüzünüze yedirin. 15 ila 20 dakika arasında bekleterek ılık su ile yıkayınız. Cildiniz de daha canlı ve yumuşak bir etki bırakır. Haftada 1 kez yapmanız da cildinizdeki değişikliği görebileceksiniz.

Şişmiş Gözlere Çay Maskesi

Malzemeler

  • Su Bir Bardak
  • Çay Poşet 2 Adet

Hazırlanışı

Kaynamış olan suyun içerisine poşet çayı koyun ve demlenmeye bırakın. Daha sonra suyunu süzün ve dolapta soğumasını bekleyin. Soğuyan çayı pamuğa bandırın, uzanarak gözlerinizin üzerine koyun. 10 ila 15 dakika sabahları bu şekilde gözlerinize çay maskesini uygulayabilirsiniz. Göz şişliğinizi geçirecek ve göz yorgunluğunuzu da tamamen alacaktır.

Saçlarınızı Canlandıracak Bakım

Normal demlediğiniz çayı duş yapacağınız zaman yanınıza alın ve şampuanlandıktan sonra temizlenmiş saçınıza yedirerek dökünüz. 5 ila 10 dakika saçlarınızda bekletin. Banyo sonrasında saçlarınızın kendiliğinden kurumasını bekleyin.

Çayın içerisinde yer alan tein maddesi saçlara antioksiden görevi vermektedir. Saçları hem besleyip hem de canlandırmaktadır. Aynı zamanda da çay ile yapılan saç bakımında saç derisinde kan dolaşımını da fazlası ile hızlandırmaktadır.

Siyah Çay ile Peeling

Siyah çay kullanmanın en iyi yanı, içerisinde B2 vitamini, C ve E vitamini, magnezyum, potasyum gibi beyazlatıcı etkileri olan maddelerdir.

Malzemeler

  • Yemek Kaşığı Siyah Çay
  • 1 Bardak Sıcak Su
  • Yemek Kaşığı Bal
  • Çay kaşığı Limon Suyu

Hazırlanışı

Sıcak suyu çayın üzerine dökün ve 2-3 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra suyu başka bir kaba alarak çay tanelerinin içine balı ve limonu ekleyiniz. Sulu olduğundan üzerinize bir örtü alın. Gözlere gelmemesine dikkat edin. boynunuza da maskeyi uygulayabilirsiniz. 5 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra masaj yapar gibi maskeyi temizleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.