Yüz Dolgunlaştırıcı Maske

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske; Her kadının yüz yapısı farklıdır. Tıpkı cilt yapısı olduğu gibi yüz yapıları da vücut tipine uygun olarak farklı şekillerdedir. Bazı kadınlar kilo alımını yüz bölgesine yapıyor iken bazıları ise basen ve bel bölgesinde kilo oluşumu olmakta. Kilo alımı konusunda bir çok kadın bedenen kilo alsa da bu durum yüzüne yansımaz. Öyle ki buda kadınların en çok rahatsız olduğu durumlardan bir tanesidir.

Kilo alınca her ne kadar vücudunuzun yapısı değişse de bu durum özellikle de kilo verme konusunda beklendiği gibi değildir. Yani bizler kilo verdiğimizde kilo kaybını çoğunlukla yüz bölgesinden yapmaktayız.

Yüze Kilo Aldıran Maskeler

Yüzün ince olması biraz da genetik bir kavramdır. Yani aile yapısına göre yüz ve vücut gelişimi benzer özelliktedir. Yüzünüzün inceliği size rahatsızlık veriyor ise doktora giderek estetik bir kaç uygulama sonrasında veya doğal yöntemlerle rahatsız edici görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz. Estetik cerrahlar yüzünüzün toparlanması adına cildinize dolgu yapacaklardır. Bu sayede cildiniz olduğundan daha dolgun gözükecek. Estetikte hemen sonuç alabilirsiniz. Lakin estetik müdahale sizi zorlayacaktır ve işinin ehli bir doktor olmadığı müddetçe herhangi bir problemle karşılaşmanız ve canınızın yanması söz konusudur. Cerrahi müdahalelerden yana değilseniz veya bu işlem için yeterli düzeyde bütçeniz yok ise o vakit yapmanız gereken doğal yöntemleri keşfederek yüzünüzü dolgunlaştırmak olacaktır.

Her en kadar cerrahi yöntemde olduğu gibi hemen gözle görülebilir bir sonuç elde etmeseniz de uygulama sonrasında belirli bir süre sonrası yüzünüz dolgun gözükecektir. Yüz dolgunlaşma işlemi için cerrahi yöntemlere bulaşmadan cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Yüzünüz için evde yapacağınız maske doğal ürünler ile hazırlanacağından dolayı herhangi bir katkı maddesi içermeyecek ve haliyle cildinize de zarar vermeyecektir. Hepimiz biliyoruz ki bu tarz uygulamalarda her ne kadar cerrahi uygulamalarda daha etkili ve hızlı sonuç alınsa da bazen işler umduğumuz gibi gitmiyor ve cilt yapımızda belirli rahatsızlıklar ve kötü sonuçlar söz konusu olabiliyor.

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske

Malzemeler

  • 1 çay bardağı civanperçemi çiçeği
  • 2 tk bal
  • 1 çay bardağı yulaf unu
  • 3 çk limon suyu
  • 2 tk zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı

Yapılışı

Küçük boyutta bir cezve içerisine 2 fincan kadar su koyalım. İçine civanperçemini atıp kaynatalım ve aromasını suya vermesini bekleyelim. Civanperçemi bitkimiz aromasını suya saldığında suyunu süzerek buz dolabına koyalım. Cezvede kalan posayı iyice ezip ardından da üzerine limon suyu, yumurtamızın sarısını, balı, zeytinyağını ekleyip karıştıralım. Buz dolabında bir müddet beklettiğimiz suyu çıkararak yulaf unu ile karıştırıp maskemizin içine ilave edelim. İyice karıştırıp elde ettiğimiz kremi maske gibi cildimize sürelim. Maskemizi yaklaşık olarak 1 saat kadar yüzümüzde bekletelim. Sonrasında bol su ile yıkayarak gül suyu ile yüzümüzü silerek arındıralım. Etkili bir sonuç elde etmek adına haftada 1 kez bu maske tarifini cildinize uygulayınız. 2 ay gibi bir süreç sonrasında maskenin cildinize iyi geldiğini gözlemleyeceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.