Çikolata Maskesi

Çikolata Maskesi

Çikolata maskeleri kozmetik ürünlerinde son noktaya gelinmiştir. Zayıflamaya çalışırken uzak durmamız bizleri şişmanlatan ve sivilce oluşumlarını sağlayan çikolata ayrı zaman da bizleri güzelleştirebilmektedir.
Bitter çikolatalar antioksidan içerdiklerinden tavsiye edilmektedir. Günümüz de giderek artan çikolata maske tarihleri cildin ihtiyacı olan nemlendirme özelliğine sahip olmaktadır.

Çikolata Maskesi Hazırlanışı

1 Çay Bardağı kadar kakao
Bir yemek kaşığı kadar süt kreması
1 tatlı kaşığı yulaf unu
Badem içi ( ezilmiş olarak )
Zeytinyağı bir damla şeklinde

Kakao yerine bitter çikolatalardan birini de tercih edebilirsiniz. Benmarı usulüyle çikolatayı eriterek kalan diğer malzemeleri de ekleyip yumuşak bir kıvam elde edene kadar devam ediniz. Yumuşak bir kıvam elde ettikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sadece yüzünüze değil istediğiniz her yere bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 10-15 dakika bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su ile yıkayınız. Yüzünüzün ne kadar yumuşak olduğunu kendiniz de hissedebileceksiniz.

Yediğimiz bitter çikolataların veya kullanacağınız kakaonun canlandırıcı etkisi bulunması sizleri garip hissettiriyor olabilir. E vitamini ve magnezyum yanlarında bir çok yararlı vitamin bulunmaktadır.

Gerçekten işe yarıyor mu acaba diye merak edenleriniz de mutlaka oluyordur. Kakao yağı birden fazla vücutta bulunan selülit çatlak veya daha fazla cilt sorunlarına faydalı olmaktadır. Kakaonun bilinen en belirgin özelliklerinden bir de ince çizgileri yok etmesidir. Cildin nem oranını fazlası ile arttırmaktadır. Antioksidan özelliği ile vücuttaki negatif olan bütün etkileri uzaklaştırmaktadır.

Ürünler

Saf kakao, kakao yağları ve siyah çikolata olmasına dikkat etmelisiniz. Markette gördüğünüz her çikolata cildinize aynısını vermeyecektir.

Gofretler, çeşitli çikolatalar bunlar cildinize hiçbir şekilde bir şey yapmamaktadır. Beyaz çikolata zaten her türlü uzak durmalısınız. İçerisinde kakao içermemektedir. Besin değeri ise sıfırdır.

Yararları

Kakao cildi yumuşatmaktadır. Aynı zamanda cildinizi nemlendirmektedir. Cildinizdeki en belirgin etki ise yumuşatarak ince kırışıkları yok etmektedir. Zengin antioksidanlar ile beraber ciltteki proteinleri besler. Çikolata maskesi yaşı ilerlemiş bayanlar da veya kişiler de daha fazla etki ettiğini görmekteyiz. Spa gibi yerlerde çikolata maskesi sadece yüze değil bütün vücuda yapılmaktadır. O güzel koku ile vücudunuzun rahatladığını hissedebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.