İştah Kesen Besinler

İştah Kesen Besinler

Diyet yaparken hep iştahınızın açık olmasından diyetinizi bozarsınız. Bunun nedeni de hep iştahınızın açık olmasıdır. Diyet yaparken yediklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Diyet yaparken bedeninizi aşırı baskı durumunda bırakırsınız ve iştahınız açılır buda ilerde diyeti bozmanıza ve kilonuzu artırmanıza neden olabilir. Fakat iştah kesen besinleri diyetinizin içerisinde bulundurarak diyetlerinizin uzun sürmesini sağlayabilirsiniz. Sadece diyet içerisinde değil günlük yaşantımızda da bu besinleri kullanarak formunuzu koruyabilirsiniz.

 İştah kesen besinler sizi ruhsal olarak da etkiler ve besinlere karşı ilginizi azaltır bunun yanı sıra yağ yakmanızı artırarak daha kolay kilo vermenize yardımcı olan besinlerde bulunmaktadır. Sağlıklı olarak daha etkili kilo vermenin yöntemi olarak iştah kesen besinleri kullanabilirsiniz. Günlük yaşantınızda bu besinler sizi kilo almadan uzak tutacaktır. İştah kesen besinlerin neler olduğunu ve bu besinlerin iştah kesmelerinin yanında daha ne faydalarının olduğunu sizin için kaleme alıyoruz.

İştah Azaltan Sebze ve Meyveler

 • Kerevizin birçok faydalı özelliği vardır. Düzenli olarak tükettiğiniz takdirde bağışıklık sistemini destekler bunun yanında da metabolizma üzerinde etkilidir ve sindirme yardımcı olur. Kerevizi sindirmeniz için bedeniniz kerevizin verdiği enerjiden daha fazla enerji yakar buda kereviz yerseniz hem doyarsınız hem de kilo verirsiniz demek oluyor. Bunun olması için tabi ki kerevizin salatasını yaparak tüketiniz.
 • Mate yaprağın en büyük özelliği yağ yakımı için kullanabileceğiniz en güçlü bitki olmasıdır. Bu bitki yağ yakmasının yanında iyi birde iştah kesicidir.
 • Kırmızıbiber kullanmanız metabolizmanızı hızlandırıcı etkide bulunur. Su içme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bunun içinde suyu içmenizi tetikleyici etkide bulunur.
 • Kakule tatlılar için tat verecek statüdeki bir bitkidir. Baharat olarak aktarlarda bulmanız mümkündür. Eğer zayıflama niyetiniz varsa ve sindirim sıkıntıları çekiyorsanız kullanacağınız yegâne bitkidir. Sarımsak ve soğan kullandığınız yemeklere bir tutam kakule atarsanız nefesinizi tazeleyecektir. Sakinleştirici özelliği bulunmaktadır.

  Kakule

  Kakule

 • Maydanozun boşaltım sistemine faydası bulunmaktadır. Maydanozun etkilerinden birisi iyi bir idrar sökücü olmasıdır. Maydanozun suyunu içmeniz iştahınızı kesmenize yardımcı olacaktır sadece bununla da kalmayıp sindirim sisteminize güçlendirici etki yapacaktır. Kan şekeri düzenler ve gıda isteğinizi azaltır. Kan şekerini düzenlemek için havuç suyu ile beraber kullanmanız gerekmektedir.
 • Yeşil çayı iştah kesici içecek olarak kullanabilirsiniz. İştah kesme özelliğinin yanında metabolizmayı çalıştırır ve yağ yakmanıza yardımcı etki yapar. Dolayısıyla kilo vermenize yardımcı olurken sizin de fazla yemekten uzaklaştıracaktır.
 • Tarçının insülin direncine karşı kullanabileceğiniz bir baharattır. Tarçını toz halinde kullanabilirsiniz. Tarçın tozunu yemeklerinize atabilirsiniz ve içeceklerinizin içerisinde kullanabilirsiniz. Tarçını kabuk olarak kullanmak isterseniz çayını yaparsanız zayıflamak için etkisinin fazla olduğunu görebilirsiniz.
 • Muzu tüketmeniz size tokluk hissi verecektir. Ayrıyeten muz güzel bir yağ yakıcıdır. Hem tadı hem de zayıflamanıza yardımcı olan bu meyve diyetinizde kullanmanız gereken besinler arasında yer almaktadır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri