Zayıflama Çaylarının Zararları Nelerdir?

Zayıflama Çaylarının Zararları Nelerdir?

Zayıflama çayları bildiğiniz gibi vücuttaki metabolizmanın hızlanmasını ve kalorilerin hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar. Zayıflama konusunda oldukça iddialı ve yağ yakımı yaparak kiloları hızlıca verdirir. Ancak bu ne kadar doğrudur? Zayıflama çayları zararlı mıdır?

Zayıflama Çaylarının Zararları

Bir çok kişi hayatının belirli zamanında zayıflama çayı kullanmıştır. Belki bu çayların sayesinde kilo verenlerde vardır. Ancak bu kilo verme esnasında vücudumuzun metabolizmasıyla o kadar oynar ki , bu durum vücudumuza zarar verir.

Zayıflama Çayının Vücuda Etkileri

Piyasada satılan bazı zayıflama çayları sadece zayıflamaya yardımcı ürünlerdir. Ancak bilinmeyen bir çok zayıflama çayının içerisinde bulunan kafein , size gün içerisinde halsizlik , uyku sorunu , çarpıntı , stres yapar. Aynı zamanda vücuttan çok hızlı bir şekilde su atılmasını sağlar. Özellikle gün içerisinde çok su içen birisi değilseniz , bu daha büyük sorunları bile oluşturabilir. Peki bunlarla beraber zayıflama çaylarının zararları nelerdir?

 

Zayıflama Çaylarının Zararları Nelerdir?

  • Zayıflama çaylarının başlıca zararı vücutta fazla su atımı sağlar ve bol su tüketmezseniz , ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.
  • Kalbi yorar ve nabzın çok hızlı atmasına neden olur. Bu da çarpıntı yapar. Kalp ritminizi bozabilir.
  • Zayıflama çayı içerisinde bulunan aşırı kafein nedeni ile mide kramplarına yol açabilir.
  • Çok fazla ve sık zayıflama çayı tüketenlerde baş dönmesi olabilir.
  • Bazı kişilerde ishal sorunu görünebilir.
  • Uyku sorunları oluşabilir.
  • Sindirim sistemi bozukluğuna yol açar.

Gördüğünüz gibi zayıflama çaylarının zararları baya fazla olmaktadır. Özellikle daha fazla etki etmesi için çok kullanan kişilerde etkiler daha ağır geçmektedir.

Zayıflama çayları gerçekten de bitkilerden yapılmaktadır. Bu bitkilerin yanı sıra kimyasal maddelerde barındır. Zayıflama çayı kullanan kişilerin öncelikle zayıflamak mı yoksa sağlığım mı? diye düşünmesi gerekir.

Zayıflama Çayları Alışkanlık Yapar mı?

Sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimizden birinin sorması üzerine araştırıp baktığımda zayıflama çayları alışkanlık ve bağımlılık yapıyor. Nasıl ki sigarada nikotin sebebi ile bağımlılık yapıyor , bitki çaylarının bazıları da bağımlılık yapıyor.

Hatta bazı bitkisel çaylarda bağımlılık sonrasında vücutta kazanılan bağımlılık oranı alışkanlık haline gelip , zaman içerisinde zayıflama çayı da etki etmiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.