Evde Akali Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Akali Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Akali Suyu Nasıl Yapılır? Alkali su bağışıklık sistemini güçlendirerek ve vücudun asit dengesini koruyarak zayıflatan bir sudur. Görsel ve yazılı basında hatta internet üzerinde bir çok reklamı bulunan Alkali suyunun evde nasıl yapılacağını sizlerle paylaşmak istedik.

Evde Akali Suyu Nasıl Yapılır?

Daha önce televizyonlarda ve internette sıklıkla paylaşılan aynı zamanda Ahmet Maranki ve Canan Karatay gibi isimlerin önerdiği bu muhteşem su sizlere kolaylıkla kilo verdirebilecek değerlere sahip bir sudur. Sizlere daha önce sitemizde zayıflama ilacı Alkali  hakkında bilgileri paylaşmıştık.

Bu yazımızda ise evde alkali su nasıl yapılır? tarifini vermek vermek istiyoruz. Alkali suyunu evde yaparak hem çok para harcamamış olacak ve cebinize katkıda bulunmuş olacaksınız.

Evde Alkali Su Yapımı

Alkali suyunun özelliği PH değerinin 7 ve üzeri olmasıdır. Bu nedenle PH değeri 7 ve üzeri sulara ihtiyacımız olacak. Sizlere kolaylık olması amacıyla PH değeri 7 ve üzeri olan kaliteli marka sularını sizlerle paylaşmak istiyorum.

  1. Hayat su ( PH değeri 7,55 )
  2. Pınar su ( PH değeri 7,8 )
  3. Erikli su ( PH değeri 7,5 )
  4. Abant su ( PH değeri 7,47 )
  5. Damla su ( PH değeri 7,73 )

Alkali su nasıl yapılır?

Alkali suyu yapabilmeniz için aşağıdaki malzemeleri öncelikle hazırlamanız gerekmektedir. İngiliz karbonatı olarak geçen karbonatı eczanelerden temin edebilirsiniz.

Malzemeler

  • Su ( 1 litre )
  • Karbonat ( İngiliz karbonatı 1 çay kaşığı)

Alkali su hazırlanışı : Bir litre su içerisine eczaneden temin ettiğiniz ingiliz karbonatını suyun içerisine karıştırın. Karbonat suyun içerisinde tamamen eridikten sonra artık işlem tamamdır. Ancak hazırladığınız alkali suyunu 24 saat içerisinde tüketmeniz gerekmektedir.

Alkalinin Vücut için Önemi

İnsan doğduğu zaman tertemiz ve sağlıklı bir şekilde olur. Ancak zaman içerisinde tükettiğimiz gıdalar ve içecekler vücudumuzun asitlenmesini bu da cildin yaşlanmasını ve zamanla yaşlılığı getirir. Yaşlılıkla beraber organlarımızda yaşlanır ve en ufak bir rahatsızlıkta ciddi problemlere yol açabilir.

Alkali su vücudumuzda oluşan bu yaşlılığı engeller , vücudu temizler ve hücreleri yeniler. Böylelikle organlar daha sağlam daha kuvvetli ve dirençli olur. Vücudun bağışıklığı artar ve böylece hastalıklara karşı vücudunuz çok daha dirençli olur. Alkali suyu sağlığınız için önemlidir ve tüketilmesi gereken Alkali su insan vücudu için çok değerlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.