Göz Altı Morlukları için En Pratik Yöntem

Göz Altı Morlukları için En Pratik Yöntem

Eğer göz altı morlukları canınızı sıkıyor ve ayna karşısında moraliniz çöküyorsa göz altı morlukları için en pratik yöntem olan bitkisel gıdalardan salatalık önerisi yapmak istiyorum. Göz altı morlukları tamamen geçsin istiyorsanız sizlere aşağıdaki göz altı morluklarını geçirecek harika bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Göz Altı Morlukları için En Pratik Yöntem

Göz altı morlukları için kozmetik ürünler , kremler , sabunlar gibi bir takım ürünler kullandınız ama bir türlü çözüm bulamadıysanız sizlere vereceğimiz en pratik yöntem ile ister iş yerinizde isterseniz de evinizde doğal olarak çözüm bulabileceksiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta günlük rutin olarak mutlaka uygulamanız gerekiyor. Eğer düzenli olarak uygulamaz ve günlük rutini kaçırırsanız tekrar morluklar geri başlayabilir.

Göz Altı Morluğu Neden Olur?

Göz altı morluğunun nedeni bir çok sebepten dolayı olabilir. Bu sebepler arasında oldukça sık rastlananlardan bir kaçı şu şekildedir;

  • Uykusuzluktan dolayı oluşan göz altı morluğu
  • Düzensiz uyumaktan dolayı oluşan göz altı morlukları
  • Aileden gelen genetik durumdan dolayı göz altı morluğu
  • Yorgunluktan dolayı göz altı morluğu
  • Kendi kendine oluşan göz altı morluğu

Göz Altı Morlukları için Salatalık Kabuğu

Öncelikle düzenli olarak cildinizi sabunlayın ve temiz olmasını sağlayın. Buzdolabından çıkartmış olduğunuz soğuk salatalığın kabuklarını soyun. Özellikle salatalığın soğuk olması çok önemlidir. Bu salatalığın kabuklarını ne kadar ince soyarsanız o kadar iyi olacaktır.

Çok ince bir şekilde soyduğunuz salatalık kabuğunu göz altınıza yapıştırın ve yaklaşık olarak göz altınızda 15-20 dakika kadar bekletin. Eğer salatalık kabuğu çok ince soyulursa direk olarak göz altına yapışacağından daha kolay olacaktır.

Salatalık kabuğu ile göz altı morluklarının geçmesi yaklaşık olarak bir ay sürmektedir. Eğer her gün salatalık kabuklarını soyarak günde 1 veya 2 defa göz altınızda tutarsanız morluklar kısa süre içerisinde geçecek ve ayna karşısına geçtiğinizde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Bunların dışında göz altı morluğunun geçmesi için mutlaka düzenli uyumalı , stres yapmamalı ve cildinize iyi bakmanız gerekmektedir. Umarım sizlere tarifiniz verdiğimiz salatalık kabukları ile göz altı morluklarına çare bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.