Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Püf Noktası

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Püf Noktası

Diyet yapmadan kilo nasıl verilir? diye düşünebilirsiniz. Ancak gerçekten de diyetsiz kilo vermek mümkün. Eğer sizde diyet yapmadan nasıl kilo verilir? Merak ediyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız.

Diyet yapmadan kilo vermenin püf noktası

Diyetsiz kilo vermek için çok dengeli ve düzenli beslenmeniz gerekmektedir. Diyet listeleri genel olarak aç bıraktırır. Ancak aç kalmak yerine düzenli beslenirseniz fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkündür. Örneğin abur-cubur yemekten kaçınmalı yemeklerinizi az ve sık yemeniz durumunda aç kalmadan fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Aç Kalmadan Kilo Verin

Fazla kilolardan kurtulmak için bir çok kadın şok diyetler ile hemen kilo vermeye karar verir. Ancak şok diyetlerin yararından fazla zararı vardır. Ani kilo kayıpları bir çok rahatsızlığı peşinde getirir. Bu nedenle şok diyetlerden mutlaka uzak durmalısınız. Bu ve bunun gibi diyetler yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermek için aşağıda sizlere hazırladığımız diyet yapmadan kilo verme önerilerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Diyet Yapmadan Kilo Verme Önerileri

Kahvaltı : Diyet yapmadan kilo vermenin en önemli bölümü olan kahvaltı öğünü günün en önemli öğünüdür. Kahvaltı zamanında iyi beslenmeniz hem gün içerisindeki enerjinizi yükseltir. Bu nedenle uygulayacağınız diyet eğer kahvaltı atlatıyor veya kahvaltısız bir diyet listesi ise mutlaka uzak durmalısınız.

Spor Yapın : Sporun hayatınızdaki önemini en yüksek sevilere çıkartmalısınız. Olmazsa olmazlarınızdan biriside spor olmalıdır. Haftada 1 gün bile olsa mutlaka spora zaman ayırmalı ve spor yapmalısınız. Hiç bir şey yapamıyorsanız akşam eve dönerken yürümek , yolu uzatmak veya araba ile gideceğiniz kısa mesafeleri yürüyerek gitmek , asansör yerine merdivenleri kullanmalısınız.

Dengeli Beslenme : Öğünlerin tümünde vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almalısınız. Ayrıca tuz ve şeker ölçülerine dikkat etmelisiniz. Yediğiniz yemeklerin çok şekerli , tuzlu veya yağlı olmamasına dikkat etmelisiniz.

Su Tüketimi : Sağlıklı ve kolay bir şekilde zayıflamak için bol bol su tüketmeniz gerekmektedir. Günde en az 2 litre su tüketmeli ve vücudunuzdaki tüm toksinleri dışarı atmalısınız. Zayıflama , diyet konularının hemen hemen hepsinde bol su içmenizi isterler.

Beslenme Şekli : Yemeklerinizi yavaş yavaş ve ağzınızda iyicene çiğnemeden yutmamaya çalışın. Hızlı yemek yemek daha fazla yemenize neden olabilir. Beyin , hızlı yenen yemeği aç kaldı diye uyarır ve daha fazla öğün yemenize neden olur. Sabah kahvaltıda mutlaka bir yumurta yemeyi ihmal etmeyin. Yumurta sizi tok tutar.

Akşam Yemeği : Akşam yemeklerinizi erken yemeye dikkat edin. Akşam yemeğinde özellikle yüksek kalorili ve yağlı yemeklerden uzak durmaya çalışın. Akşam yemekleri tabağınız mümkün olduğunca ufak ve az olmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.