Ayak Siğilleri için 7 Bitkisel Çözüm

Ayak Siğilleri için 7 Bitkisel Çözüm

Ayak Siğilleri için 7 Bitkisel Çözüm  Ayak siğilleri için evde rahat bir şekilde bitkisel çözümler uygulayarak ayağınızı iyileştirebilirsiniz. Siğiller vücudun hemen hemen her yerinde çıkabilir. Ancak ayak siğilleri genellikle daha ağrılı ve ayakkabı içerisinde olduğundan dolayı daha zor geçmektedir.

Ayak Siğilleri için 7 Bitkisel Çözüm

Siğiller için sizlere daha önce siğil tedavisi için tüm yöntemler ve Enwarts siğil ilacı hakkında detaylı bir yazı yazmıştık. Dilerseniz bu yazılarımıza da göz atmanızda fayda var.

Siğiller HPV (Human Pappiloma Virüs) denen bir virüsten oluşurlar. Vücutta çıkan siğillerin 60’a yakın çeşidi vardır. Kimi siğiller bulaşıcı olurken kimisi de bulaşıcı değildir. Genel olarak yuvarlak, gri veya kahverengi renklerinde bulunurlar. Lafı çok uzatmadan sizlere ayak siğilleri için evde uygulayabileceğiniz 7 bitkisel çözümden bahsedeyim.

Ayak Siğilleri için Bant Tedavisi

Ayaktaki siğilleri tedavi etmek için en çok kullanılan yöntemlerden birisi bant yöntemidir. Burada amaç siğili bant ile çevreleyerek kan akışını kesmek ve siğili kurutmaktır.

Burada yapmanız gereken işlem, siğil üzerine 4-5 kat bant yapıştırarak siğile giden kan akışını kesmektir. Bu şekilde 6-7 gün sonra bandı açtığınızda siğilin kuruduğunu ve söndüğünü göreceksiniz. Toplamda 4-5 hafta boyunca bu işlemi tekrar edin ve 4 haftanın sonunda siğilin kalmadığını gözlerinizle göreceksiniz.

Ayak Siğilleri için Kekik Yağı

Ayak siğilleri üstünde kekik yağı son derece etkilidir. Kalın bir tabaka halinde siğil üzerine kekik yağı sürün ve su geçirmez bir bant ile siğilin üstünü kapatın. Bir kaç gün bu şekilde geçtikten sonra bandı kaldırın ve uygulamayı siğil gidene kadar tekrarlayın.

Ayak Siğilleri için Muz Kabuğu

Muz kabuğunun siğiller için çok etkili olduğu söylenir. Taze muz kabuğunu siğil üzerine bantlayın ve üç hafta boyunca kontrollü bir şekilde siğilin iyileştiğini izleyin. Muz, siğili yavaş tedavi etse de kesin çözümlerden birisidir.

Ayak Siğilleri için Hintyağı

Siğil üzerine Hint yağı uygulayabilirsiniz. Hint yağı hem siğili yok eder hemde siğil düştükten sonra bölgedeki siğil izini geçirir. Günde en az 3-4 kere siğil üzerine hintyağı uygulayın.

Ayak Siğili Tedavisi için Zerdeçal

Siğiller için zerdeçal diyeti yapın. Zerdeçal tüketmek doğrudan siğili etkilemez. Ancak siğil ataklarını azaltır ve siğilin hızlı iyileşmesini sağlar. Zerdeçal tüketmek aynı zamanda siğil virüsü ile savaşır.

Ayak Siğilleri için Dondurucu Su

Ayağınızda siğil varsa 10-15 dakika buzlu bir suyun içerisinde ayaklarınızı bekletin. Ancak siğili biraz yakacağından az da olsa canınızı yakabilir. Unutmayın ki, buzlu su virüsü öldürür. Bu işlemden sonra ponza taşı ile siğili kazıyın. Eğer ayak siğillerinin iyileşmesini istiyorsanız bu yöntem en hızlı yöntemdir.

Ayak Siğilleri İyileşme Süreci

Aslında bu da bir siğil tedavi yöntemidir. Ayakta çıkan siğillerin bir çoğu bir kaç hafta içerisinde kendiliğinden sönüp gitmektedir. Bu arada sizin yapmanız gereken en önemli şey ise beklemektir. Özellikle ayak ile yaptığınız eylemleri kısıtlamaktır. Yürümek, koşmak, sıkı ayakkabılar giymeyi kendinize yasaklamalı ve uzanıp dinlenmelisiniz.

YORUMLAR

  1. blank zeynep dedi ki:

    ayaklarımın altında yürümemi engelleyen siğiller var ne yapmalıyım ?