Tüy Dökücü Bitkiler

Tüy Dökücü Bitkiler

 

İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm arayanlar için alternatif şifalı olan bitkiler ile kurtulmanız mümkündür. İstenmeyen tüyler genel olarak bayanların en büyük sorunudur. Bu tüylerden kurtulmak adına bir çok ağrılı sisteme başvurmaktadırlar. Bitkisel tüy dökücüler ile tüylerden kurtulmak oldukça kolaydır. Peki bu tüy dökücü bitkiler nelerdir? Bunları nasıl uygulayabiliriz diyorsanız tam adresindesiniz demektir. Çeşitli tarifler ile istenmeyen tüylerinizden kurtulabileceksiniz.

Limon Kürü

blank

İlk tüy dökücü bitki limondur. Limon kürü çok kolay hazırlanmaktadır. Limon küründe ihtiyacınız olan bir adet limon ve iki çay kaşığı tuzdur. Limonu bir kaseye sıkın ve üzerine iki çay kaşığı tuzu ekleyin. Ekledikten sonra karışımı iyice karıştırın. Hazır hale geldikten sonra uygulaması da çok kolay bir işlemdir. Hazırladığınız limon kürünü pamuk yardımıyla istemediğiniz tüylerin diplerine yedirerek sürün. Limon kürünü mümün olduğu kadar istemediğiniz kıl bölgelerinde bekletin. Böylelikle deri altına giren kıl köklerini zayıflatıp zaman ile ortadan kalkacaktır. Limon kürünü ağdadan sonra yapmanız daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. 4 ağda işleminden sonra olumlu sonuç alabilirsiniz.

Soğan Kürü

blank

Bu tarifimizde ise bir soğana  birde sarımsağa ihtiyacımız olacaktır. Soğanı rendeledikten sonra soğan suyunu bir kaseye alın. Sarımsağı rendeleyin ve daha sonra rendelenen sarımsağı sulandırarak soğan suyunun içerisine katın. Hazır olan karışımı ağdadan sonra parmaklarınız ile yedirin. Soğanın etkisi ile kıllar tamamen yok olacaktır. Her işlemden sonra yapabilirsiniz. Ağda yaptığınız yerde 1 saat bekletilmesi gerekmektedir.

Portakal Kürü

blank

Portakalı soyup daha sonra kabuk kısmı mutfak robotundan geçirilir. Kremsi bir yapı aldıktan sonra bir çorba kaşığı zeytinyağı eklenmektedir. Hazır olan kürü ağda işleminizden sonra uygulayabilirsiniz. 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Portakal, asit içerdiğinden kıl köklerinde yakıcı bir etki yapmaktadır.

Eski Rus Tarifi Ceviz Kabuğu

blank

İhtiyacınız olan ceviz kabukları ve sudur. Ceviz kabuklarını kurulayın ve daha sonrasında yakın. Tüy dökücü krem benzeri bir karışım elde etmek istiyor iseniz ortaya çıkan küller üzerine biraz su dökebilirsiniz. 12 saat hareketsiz bir kabın içerisinde beklettikten sonra bir pamuk alarak emdirin. Tüy sorun olan bölgenize hazırlamış olduğunuz tüy dökücü karışımı uygulayın. Günde 3 ya da daha fazla tekrar etmeniz gerekmektedir. her gün 30 dakikalık bir uygulama yaptığınız da karışımın nasıl etkili olduğunu da göreceksiniz.

Çay Tüketimi

blank

Tüylerden kurtulabilmek için evde uygulanan kür dışında, şifalı bitkiler içerek tüyleri azaltma yoluna da gidebilmektesiniz. Nane çayını düzenli aralıklar ile içerseniz, tüylerin azaldığını göreceksiniz.

Hayıt Tohumu

blank

İhtiyacınız olan bir hayıt tohumu ve bir bardak sudur. Cezveye suyu ekleyerek kaynatın. Altını kapatıp daha sonra hayıt tohumunu ekleyin. 1 saat demledikten sonra içebilirsiniz. Her gün taze olacak şekilde içeceğiniz kürü 1 hafta uyguladıktan sonra 2 hafta ara vermelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.