Uykuda Zayıflamak İster misiniz?

Uykuda Zayıflamak İster misiniz?

Yanlış duymadınız uykuda zayıflamak ister misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise sizlere Canan Karatay’ın hiç bir yerde bulamayacağınız uykuda zayıflama yöntemi hakkında bilgiler vermek istiyorum. Ancak uykuda zayıflama nedir? ve uykuda nasıl zayıflanır? Konusunda bilginizin olması için aşağıdakileri son derece dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm.

Uykuda Zayıflamak İster misiniz?

Geçenlerde televizyonda Derya Baykal’ın sunduğu Derya’nın Dünyası adlı programa gözüm takıldı. Programın konuğu Canan Karatay’dı ve uykuda zayıflama yöntemi hakkında bilgiler veriyordu. Uykuda zayıflama konusu dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Uykuda zayıflama yöntemi , 1994 yılında ayılar üzerinde keşfediliyor. Bildiğiniz gibi ayılar sürekli olarak et ve bal gibi kilo yapan şeylerle besleniyorlar. Bunun yanında kiloları da bir hayli ağır. Hatta kış aylarını uyuyarak geçiriyorlar ama cüsselerinin ağırlığından daha fazla kilo almıyorlar. Hatta uzmanların incelemesi sonucunda ayılar kış uykusuna yattığı günden kalktığı güne kadar kilo bile veriyorlarmış.

Uykudayken Nasıl Kilo Verilir?

Uzmanların ayılar üzerinde yaptığı incelemeler sonucunda kış uykusuna yattığında nasıl oluyor da bir deri bir kemik kaldığını buluyorlar ve açıklıyorlar. Uykudayken kilo vermelerine sebep olan hormonun adı leptin hormonu olarak geçiyor.

Leptin hormonun salgılandığı yer yağ hücreleridir. Bunun üzerine uzmanlar leptin hormonun insanda olup olmadığını araştırıyorlar ve insanlarda da leptin hormonunun olduğunu görüyorlar. Leptin hormonu insan vücudunda salgılanmaya başladıktan sonra enerjiye dönüşen bir hormondur. Ancak leptin hormonunun salgılanmaya başlaması için her insanda değişkenlik gösterebilmekle beraber 4,5-5 saat bir şey yememesi gerekir.

Leptin hormonunu en fazla salgısını gece 02:00 – 04:00 arası çok daha fazla salgılanmaktadır. Canan Karatay’ın bir çok hastası kendisine uykuda kilo verdim diye açıklaması üzerine Karatay’ın bu araştırmaya girmesi bizi de çok bilgilendiriyor.

Uykuda Kilo Ver

Peki ben uykuda nasıl kilo verebilirim diye soracak olursanız bunun cevabı çok basit. Leptin hormonunuzu çalıştırın. Bunun için yukarıda yazdığımı gibi Leptin hormonu 4-5 saat hiçbir şey yemezseniz otomatik olarak salgılanmaktadır. Eğer saat 23:00’da yattan birini düşünecek olursan 4-5 saat öncesinde hiçbir şey yememesi gerekiyor. Tabi ki son yediği yemekte gayet sağlıklı yiyecekler tüketmesinde fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.