Çınar Yaprağı Nasıl Kullanılır

Çınar Yaprağı Nasıl Kullanılır

Ülkemizde baktığınız zaman karşımıza çıkan en belirgin ağaçlardan biri çınardır. Dolayısıyla çınar ağacından çınar yaprağını elde etmekte bir hayli kolaydır. İri gövdeli bir ağaç olmasının yanında geniş yapraklara sahiptir. Gövdesinin genel olarak mobilya yapımında kullanıldığını da görebiliyorsunuz. Sadece mobilya üzerinde bir verim sağlamadığını aynı zamanda insan sağlığı üzerinde de etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bitkisel tedavi söz konusu olduğunda çınar yaprağı ön plana çıkan bir üründür. Özellikle bu ağacın yaprakları ile hazırlanan kürleri kullanarak romatizma ve kireçlenme gibi birbirinden farklı rahatsızlığı aşmanız çok daha kolay olacaktır. Destek bir tedavi olarak kullanılabilir.

Çınar Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Çınar ağacının faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle birçok hastalığı alternatif tıp tedavisinde yardımcı rol oynuyor. Kireçlenme en önemli etki alanlarından biridir. Dolayısıyla daha farklı şikayetlerinizi de yine bu ürünü kullanmak söz konusu olabiliyor. Romatizma ağrılarına iyi geldiği biliniyor. Aynı zamanda eklem kireçlenmelerine de etkili bir verim sağlıyor. Bunun yanında saç derisinin iyileştirilmesinde de yine bu üründen yararlanabiliyorsunuz. Kepekleri önleyen bir özelliği olduğunu görebiliyorsunuz. Sara hastalığını da kontrol altına alınması konusunda yine sizlere yardımcı olacaktır. Vücudumuzda herhangi bir ödem varsa bu ödemi atmanızda da yine çınar ağacı yaprağı sizlere yardımcı olacaktır. Antidepresan özelliğinin olması da önemlidir. Özellikle diş ağrılarında diş eti rahatsızlıklarında sizlere rahatlatıcı bir etki sunacaktır. Vajinal akıntıların gidermede işe yarayacaktır. Bunların yanında fıtık tedavisinde de etkili şekilde kullanıldığını görebiliyorsunuz. Çınar yaprağı nasıl kullanılır sorusuna uzmanların vermiş olduğu yanıtlar da birbirinden farklı olabiliyor.

Çınar Yaprağı Nerede Bulunur?

Eğer ki bu ürünün sizlere sağlamış olduğu yararlardan yararlanmak istiyorsanız o zaman ürünü nerede bulabileceğinizi bilmelisiniz. İlk olarak aktardan satın alabilirsiniz. Bunun yanında doğal ürün pazarlarında da yine bu ürünü ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden satın alma işlemlerini her şekilde yapabilirsiniz. Üstelik bunları sadece satın almak değil bunun yanında ağaç üzerinden direkt koparmak da söz konusu olacaktır. Fakat eğer ki kendiniz bu yaprakları toplayacaksınız o zaman çınar ağacının özelliklerine ve durumuna odaklanmanız önemli bir konudur.

Hangi Tür Çınar Yaprağı Kullanılmalı?

Her ne kadar çınar ağacı bir tür olsa da birbirinden farklı tipleri olduğunu unutmamalısınız. Eğer ki kireçlenme ve romatizma konusunda verim almak istiyorsanız o zaman çınar ağacı yaprağının dümdüz olması çok önemlidir. Girintili olması da yine aranılan özellikler arasındadır. Bu çınar yaprağının üzerinde 5 parça girinti bulunmalıdır. Hiçbir şekilde yere düşen çınar yapraklarını kullanmamalısınız çünkü topraktan mantar bulaşması söz konusu olabilir. Bunun yerine ağaç dalından koparmanız ve sonra da kurumaya bırakmanız gerekiyor.

Çınar Yaprağı Nasıl Kullanılır?

Tabii ki sorulması gereken en önemli soru çınar yaprağı nasıl kullanılır olmalıdır. Romatizma ağrıları ile mücadele etmek istiyorsanız bir kür hazırlamanız gerekiyor. İlk olarak 15 gün boyunca çınar yapraklarını kurutmalısınız. Sonrasında soğuk suyun altında yıkamanız gerekiyor. Yıkanan bu yaprakların ezilmesi ve küçük parçalara ayrılması gerekmektedir. Sonrasında ise büyük bir fincan su içerisinde bu yaprakları demlemelisiniz. Hazırlanan çayın süzülmesi ve daha sonra soğumaya bırakılması önemlidir. Aç karnına günde 2 kere içmeniz gerekiyor. Ama bunu her akşam yemeğinden önce ve yatmadan önce yapmalısınız. İki çay arasında en az 3 saat geçmesine önem vermelisiniz. Bu kürü bir ay boyunca aralıksız bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Eğer ki doğru bir uygulama yapıyorsanız 3 ya da 5 gün içerisinde şikayetlerinizin azaldığını fark edeceksiniz. Bir ay sonra ise tamamen şikayetlerinizi yok olduğunu göreceksiniz. Fakat kireçlenmenin üst düzeyse o zaman küre başlama süresinden 3 ya da 4 gün sonra ağrılarınızın arttığını gözlemleyeceksiniz. Bu gibi durumlarda ise bir hafta kadar süre ara vermek önemli bir konudur. Daha sonrasında tekrardan çınar yaprağı kürüne başlamanız verimli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu