Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Hamile olan ve lazer epilasyon yaptırmak isteyen bayanların mutlaka bilmesi ve bilgi edinmesi gereken konulardan birisi de hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı? sorusunun yanıtıdır. Bu sorunuza yanıtı 1ciltbakimi.com olarak yanıtlamak ve sizleri bilgilendirmek için bir yazı hazırladık.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Hamilelikte lazer epilasyon yapmanız için en az 3 ayı devirmeniz gerekmektedir. Şimdiye kadar bir doktor bulgusuna veya gebeliğe sıkıntı yaratacak bir bulgu olmamasına rağmen doktorlar gebeliğin ilk 3 ayında lazer epilasyon yapılmasını önermiyorlar.

Peki 3 ay geçtikten sonra ne yapacağız? Hamilelikte lazer epilasyon yapılırmı? Diye sorabilirsiniz. Bunun cevabı şu şekildedir; Lazer epilasyon, cilde lazer ışınları verilerek yapılır. Bu lazer ışınları bebeğin sağlığını etkileyebilecek türdendir. Bu nedenle bu konuyu mutlaka doktorunuz ile görüşerek yapmalısınız. Hatta lazer epilasyon sürecinde seans sürelerinin kısalığı, pozisyon değiştirmek gibi süreçler bu tehlikeye yol hazırlamaktadır.

Hamilelikte Lazer Epilasyonun Zararları

Hamilelikte lazer epilasyonun zararları olduğunu az çok anlamış olduğunuzu kabul ediyoruz. Peki lazer epilasyonun ne gibi zararları olabilir diye düşürseniz maddeler halinde size sıralayalım.

  • Lazer, kadınlar üzerinde yan etkiler yapabiliyor. Bu yan etkiler hamilelik döneminde daha uzun bir sürece yayılabilir.
  • Hormon seviyesi yüksek kadınlarda, lazer epilasyon sonrasında bazı lekelenmeler ömür boyu kalabiliyor.
  • Uygulanan lazer ışınları, bebeğe kadar ulaşmaz. Ancak bu lazer ışınları bebeğin gelişimini, büyümesini etkileyen zararlı şeyler içerir.
  • Lazer her ne kadar deriden de girse bebeğe zarar verme ihtimali az da olsa vardır.
  • Lazer epilasyon sonrası veya lazer epilasyon sırasında oluşacak her acı, bebeğe zarar verip, etkileyebilir.

Hamilelikte Lazer Epilasyon ve Anne Psikolojisi

Kadınlar hamile kaldığını ve bebeğinin içinde olduğunu hissettiği dönemden itibaren, çocuğunu tam bir koruma altına alırlar. İşte bu annelik iç güdüsüdür. Anne çocuğuna zarar gelmesinden yana kendisine gelmesini ister. Bu nedenle sırf kötü ve estetik görünmeyecek diye çocuğuna kıyıp lazer epilasyona bile gitmez. Ancak sizinle paylaştığımız bu konu her ne kadar epilasyona gitmesenizde bilginiz olması amacıyla paylaşılmıştır. Fikrimizi soracak olursanız hamilelik döneminde kesinlikle lazer epilasyona gidilmemelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım