Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon seansından hassas ciltler için geçerli kızarıklık ve kabarıklıklar meydana gelebilir. Ciltlerin hassasiyetine göre bu kızarıklıklar 1, 2 saat yada 1 gün sürebilir. Ama korkmanıza gerek yok. Bu kızarıklıklar cilt hassasiyetinizden kaynaklandığı için geçecektir.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon seansından sonra kesinlikle kese yada peeling yapılmaması gerekiyor. Sıcak su ile duş alınmaması gerekiyor. Ilık suyla duş alınması gerekiyor. Lazer seansından sonra güneşe 2 yada 3 gün çıkmamamız gerekmektedir. Eğer çıkılması gerekiyor ise; 30 faktörlü güneş kremleri kullanmanız gerekmektedir. 18, 20 gün sonra kontrole gitmeniz gerekmektedir. Tabi ki bu kontrole gitme evresinde tüylerinizi kesinlikle kısaltmayınız.

Lazer seansından sonra tüyler dökülmeye başlayacaktır. Bu tabi normal ve kuru cilt için dökülme gün sayısı değişir. Normal cilde sahip insanlar 5 ile 15 gün arasında dökülmeler başlayacaktır. Fakat kuru cilde sahip insanların 20 ile 25 günü bulabilir dökülmesi. Bunun çözümü olarak da nemlendirici kullanarak cildi normale döndürüp dökülmeyi hızlandırabiliriz. Tüyler hafifçe uzayarak kendiliğinden dökülecektir. Lazer epilasyona giderken kesinlikle düzenli olarak gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca tüylerinizi kökten kesinlikle almayıp yüzeysel olarak kısaltmanız gerekmektedir.

Lazer seansından sonra özel kremler, yağ yada gerekirse soğutma işlemi de uygulanmaktadır. Böylece reaksiyonu en aza indirgemiş olunur. Az önce bahsettiğim gibi güneşe kesinlikle çıkmamalı yada çıkıyorsanız yüksek koruyucuyla çıkmanız gerekiyor. Uzmanların tavsiyesi 10 12 gün direk güneşlenmemek gerekiyor. Lazer epilasyon seansına gittikten sonra tüylerinize kesinlikle cımbız, tüy dökücü kremler yada ağda kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü köke etki eden metotlar dökülmesini durdurur.

Lazer epilasyon uygulamasında birkaç seanstan sonra uygulanan bölgede tüylerin çıkmadığını yada azaldığını göreceksiniz. Yeni lazer epilasyon seanslarında kalıcı epilasyon sağlanabilmektedir.

Lazer epilasyon günümüzde o kadar yaygınlaşmıştır ki artık sadece bayanlar değil erkeklerde lazer epilasyona gitmektedir. Erkeklerin de lazer epilasyondan sonra dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Örnek olarak birkaç tane bilgi vereyim. Uzayan tüyler yüzde makasla kesilmesi gerekmektedir. Vücutta ise jilet kullanmaları gerekiyor. Yalnız lazer epilasyon seansına gitmeden 20 gün önce tüylerin alınması ve tekrar belirterek söylüyorum kökten alınmaması gerekiyor. Tüylere herhangi bir sarartma uygulanmaması gerekiyor. Lazer epilasyona gitmeden 15 gün içerisinde solaryuma girilmemesi gerekmektedir. Erkekler için lazer epilasyon konusu için; Erkeklerde Lazer Epilasyon makelimizi inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.