Alexandrite Lazer Uygulaması Nedir?

Alexandrite Lazer Uygulaması Nedir?

Alexandrite lazer, bir çeşit istenmeyen tüylerden kurtulma uygulamasıdır. Diğer lazer uygulamalarından farkları vardır. Alexandrite lazerin diğer lazer uygulamalarından farkı açık tenli olan kişilere uygulanmasıdır.

Alexandrite Lazer Kimlere Uygulanır?

Yukarıda da dediğimiz gibi alexandrite lazer, açık tenli kişilere uygulanan bir lazer türüdür. Bunun nedeni melanin farkındadır. Koyu tenli kişilerde uygulanmamasının sebebi, ciltte yanıklar veya yaralar oluşması yapmaktadır. Bu nedenle açık tenli kişilerde yanma veya yanık gibi durumlar olmaz. Alexandrite lazerin en güzel yanı, uygulama anında tüyler kaybolur.

Alexandrite lazer türünün uygulama bölgeleri, yüz , kol ve sırt bölgesi haricinde diğer bölgelere uygulanabilir. Yüz, kol ve sırt bölgesine uygulandığında olumsuz etkiler bırakma durumu söz konusudur. Alexandrite lazerde acı çekme çok az olduğundan dolayı açık tenli bayanların en çk tercih ettiği bir lazer epilasyon türüdür.

Yukarıda dediğimiz gibi Alexandrite lazer açık tenli kişilere uygulanmaktadır. Peki açık tenli birisi solaryum veya güneç ile bronzlaştığı zaman bu uygulama sağlanabilir mi diye soracak olabilirsiniz. Eğer beyaz tenli kişi lazer yaptıracağı yerlerde bronzlaşma olmuşsa alexandrite lazer yaptıramaz. 

Alexandrite Lazer Nasıl Uygulanır?

Normal lazer epilasyon türlerine göre daha acısız geçen bir uygulamadır. Aynı zamanda soğuk bir hafa üfleyerek soğutma işlemi bulunur. Lazer yapılan bölgede kızarıklık olması durumunda soğutma sistemi devreye girer ve soğukluk sayesinde acı hissini geçirir.

Alexandrite Lazer herkes tarafından uygulanmaması gereken bir lazer türüdür. Eğer Alexandrite lazer kullanıyorsanız veya uygulatmasını yapacaksanız, muhakkak uygulayan kişiye sertifikasıı sormayı ihmal etmeyin.

Bir çok güzellik merkezinde Alexandrite Lazer türüne rastlamayabilirsiniz. Eğer alexandrite lazer uygulamasını yapabilen uzman birine rastlarsanız, lazer işiniz çok daha kolaylaşacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.