Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon olmasa acaba bayanların hali ne olacaktı diye sormadan edemiyorum. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte herkesin imdadına yetişen lazer epilasyon cihazları bir çok mekanda yapılıyor.

Bu mekanlar arasında hastane, güzellik merkezleri, kuaförler, hatta merdiven altı diye tabir edilen yerlerde dahi yapılıyor. Bu tür mekanlarda bulunan lazer epilasyon cihazları birbirinden farklı cihazlar olabiliyor.

Bizde bu yazımızda sizlere lazer epilasyon yaptırmadan önce az da olsa lazer epilasyon cihazları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için lazer epilasyon cihazlarının bilgilerini sizlerle paylaşmak istedik.

Bu lazer epilasyon cihazlarının arasında NdYag Lazer , Alexandrite Lazer, Radio Freguancy Lazer, Dilode Lazer ve bazı ışıklı lazer çeşitlerinden bahsetmek istiyorum. Lazer epilasyon cihazlarının hepsininde temel görevi istenmeyen tüylerden kurtulmak olsa da hepsinin özellikleri farklı farklı olmaktadır.

Lazer Epilasyon Cihazları

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer hakkında sizlere daha öncede Alexandrite Lazer Uygulaması Nedir? diye bir yazı paylaşmıştık. Dilerseniz bu yazımızdan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz. Ancak biz yinede kısa bir açıklama yapalım.

Toplum geneli olarak buğday tenli bir yapıya sahip bir millet olmakla beraber güçlü ve siyah bir tüy yapısına sahibiz. Alexandrite lazer cihazı tüy yapıları belirgin kişilere uygulanan bir lazer epilasyon cihazıdır. Kıl köklerinin dibine kadar etkisi olan bu cihaz çok başarılı sonuçlar verir ve genel olarak tercih edilen bir lazer epilasyon cihazıdır.

NdYag Lazer

NdYag Lazer cihazı bulunan mekanların sahipleri veya uzmanları yaz ve kış hiçbir sorun olmadan epilasyon yapılabileceğini ve hiç bir zararı olmadığını söylüyorlar. Ancak NDYAG Lazer cihazının yaz aylarında kullanılması durumunda tam olarak kıl köklerine inemediğini ve yaz aylarında başarısız bir epilasyon cihazı olduğu bilinmektedir. Ayrıca NdYag Lazer cihazının diğer lazer cihazlarına oranla daha çok can yaktığı biliniyor.

Işık Temelli Lazer Cihazları

Işık temelli lazer cihazları piyasada fazla bulunsa da tam olarak lazer cihazı sayılmazlar. Sadece ışık vererek kıl köklerine tutulur ve faydası varmış gibi yansıtılır. Ancak siz bunlara kanmayın. Etkili sonuçlar alamazsanız muhakkak şikayette bulunun.

Diode Lazer Cihazı

Diode lazer cihazı, ince ve zayıf kıl köklerini derinden etkileyen bir lazer epilasyon cihazıdır. Ancak diode lazer cihazı sert ve kalın tüylerde çok etkili olmayan bir lazer cihazıdır. Diode lazer cihazı yüz için kullanılan bir cihazdır. Bu nedenle cilde temas edildiğinde cildinize olumsuz sonuçlar verebilir.

Radio Freguency

Radio Freguency adından da anlaşılabileceği gibi radyo frekansı anlamına gelmektedir. Bu lazer cihazında hedef kıl kökleridir. Kıl köklerine uygulandıktan sonra lazer cihazlarındaki gibi dökülür. Ancak sonuç çok iyi olmamaktadır.

En etkili cihazlar arasında sizlere anlattığımız gibi alexandrite lazer epilasyon cihazı olmakla beraber diğer lazer cihazları sırayı takip eder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.