Tırnak Uzatan Maskeler ve Tarifler

Tırnak Uzatan Maskeler ve Tarifler

Tırnak Uzatan Maskeler. Bir kadın için tırnak bakımı çok önemlidir. Özellikle de erkekler tarafından çok dikkat edilen tırnakların bakımlı ve güzel gözükmesi bir bayan için en önemli durumlardan birisidir. Aynı zamanda tırnakların bakımlı ve güzel görünebilmesi için tırnakları uzatmamız gerekir. Bizde sizlere bu konuda yardımcı olabilmek amacıyla tırnak uzatan maskeler adlı konuyu ele almak istedik.

Tırnak Uzatan Maskeler

Elleriniz ve tırnaklarınız sizlerin mimiklerin de ve hareketlerinde öne çıkan en önemli ayrıntı ve dikkat çeken bölgenizdir.

Elleriniz ve özellikle de kadınların elleri gün boyu birçok temizlik ürünlerine ve çeşitli zararlı deterjanlara maruz kalan organlarıdır.

Elinizin temiz ve bakımlı olması için onlara özen göstermelisiniz ve bakımını da yapmalısınız. Güzel görünüm ve yumuşacık dokunuş ancak böyle mümkün olur. Sizler güzel bir el ve tırnak istiyorsanız öncelikli olarak ellerinizi ve tırnaklarınızı uzun süre sudan ve deterjandan uzak tutmalısınız ancak bunu sağlayamıyorsanız da yıkama işleminden sonra ellerinizi hemen durulayıp nemlendirilmelisiniz.

Tırnaklarınızın güçlü olması için tırnak uzatan maskeler kullanılabilir ya da bu maskeleri evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Tırnak uzatan maskeler haricinde tırnak bakımınızı sağlayabilmek için bol su tüketmeli ve yediğiniz besinlere dikkat etmelisiniz vücudunuzun ihtiyacına göre beslenerek demir, kalsiyum ve vitamin açısından önemli olan besinleri tüketerek tırnaklarınızın yıpranmasını, çabuk kırılmasını ve katlarına ayrılmasını engelleyebilirsiniz. Kırılgan ve yumuşak tırnaklar aslında aynı şekilde dayanıksız ve güçsüz bir vücudunda göstergesidir.

Bu nedenle tırnak uzatan maskeler dışında sizler hem bedeninizin, hem saçlarınızın hem de tırnaklarınızın sağlığı için sizler dengeli beslenmeli ve bolca su tüketmelisiniz.

Sağlıklı tırnaklar sağlıklı ve hızlı uzar bu nedenle tırnak uzatan maskeler tırnaklarınızın sağlığına kavuşmasını sağlayacağı için hızlı uzamasını da sağlamış olurlar. Tırnak uzatan maskeler arasında her türlü meyvenin ve sebzenin kabuğu ya da suyu tırnağınızda kullanılabilir.

Örneğin limon suyu hem tırnak etinize hem de tırnaklarınıza iyi gelerek besler. Portakal ve mandalina kabuğu gibi besinlerin tırnakları iyi geldiği ortadadır. Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeler ya da aseton gibi maddeler özellikle de kalitesiz olanları tırnaklarınızı yıpranarak katmanlarına ayrılmasına ve yıpranmasına neden olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.