Eldiven ile Tüy Alma Yöntemi- Eldivenle Tüy Nasıl Alınır?

Eldiven ile Tüy Alma Yöntemi- Eldivenle Tüy Nasıl Alınır?

Daha önce eldiven ile tüy alma yöntemini duymuş hatta denemiş bile olabilirsiniz. Eldiven ile tüy alma yöntemi , ameliyat yani doktor eldiveni ile yapılmaktadır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aşağıda sizlere vereceğimiz eldiven ile tüy alma işleminde bilinmesi gerekenler olacak.

Eldiven ile Tüy Alma Yöntemi

Eldiveni ile Tüy Alma Yönteminde Bilinmesi Gerekenler

  • Eldiven ile tüy alma yöntemi aynı normal ağda yoluyla tüy alma yöntemine benzemektedir.
  • Ameliyat eldiveni ile alınan tüyler köklerden alınarak yapılmaktadır.
  • Eldiven ile Tüy alma yöntemini , normal ağda yönteminden ayıran özellik , bir kaç kıl kökünü alıyor olmasıdır.
  • Aynı zamanda , uzun bir vaktiniz yoksa ve süreniz çok kısaysa ve etkili bir sonuç almak istiyorsanız , normal ağda yapmalısınız. Çünkü eldiven ile tüy alma yöntemi ağdadan daha uzun sürmektedir.

Eldiven ile Tüy Nasıl Alınır?

  • Öncelikle tüylerin alınacağı bölgenin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Eğer ıslak veya nemli olan yer kalırsa , eldiven ile tüy alma yönteminde istenilen sonuca ulaşılamaz ve tüyler kökünden rahatça alınamaz.
  • Ameliyat eldiveni kullanmanız gerekmektedir. Eldiveni en rahat kullandığınız elinize takın.
  • Kuru olan bölgedeki tüyleri eldiven ile hızlıca tutun ve çekin. Bu sırada parmaklarınızın arasına alabileceğiniz tüy sayısı 4-5 tane olacaktır.
  • Bölgedeki tüyler bitene kadar aynı işlemi devam ettirin.
  • Eldiven ile tüy alma yönteminde dikkat etmeniz gereken nokta , tüylerin çıkış yönüne doğru çekmeniz olacaktır.

Neden Eldiven ile Tüy Alma Yöntemi Kullanılır?

Ameliyat eldiveni ile tüy alma yöntemi diğer ağda ve epilasyon yöntemlerine göre daha uzun sürebilir. Ancak eldiven ile tüy alma yönteminin iyi olan tarafı tüyleri kökünden alarak çıkmasını zorlaştırmasıdır. Eldiven ile tüy alma yöntemi genelde koltuk altı ve bıyık bölgesine daha çok kullanılmaktadır. Tüyleri kökünden çektiği için sık uygulanan ve tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Eldiven ile Tüy Alma Sonrasında Eldiven ile tüy alma yöntemi sonrasında hafif kanama veya acı hissi olabilir. Ancak bu normal ve doğal bir durumdur. İşlem bitiminde soğuk su ile bölge temizlenir ve mümkünse nemlendirici bir krem kullanılması gerekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.